Roman Pavelec s nadhledem kanonýra glosuje mizerné světelné podmínky na konci zápasuPálí, jak se někdejšímu skvělému útočníkovi přezdívá, měl vždycky ohromný talent a došel s ním až do pražské Slavie. Jenže pak - jak sám říká - mu chyběla dnešní hlava a trochu zbytečně se o větší úspěchy připravil. Nic to nemění na tom, že málokdo umí s merunou to co on a právě mladší přípravky, které vede, se práci s míčem musí učit nejvíc. „To je jasné, jsou to špunti a já se s Honzou Přerovským, který trénuje se mnou, snažíme, aby byli s balonem co nejvíc a aby jim co nejméně překážel," říká stále ještě aktivní borec Lidic.

Ten už vedl přípravku na Spartě Kladno, ale když klub přišel o hřiště a musel se stěhovat do Rozdělova, tým se rozpadl. Pavelec se tak mohl vrátit do Slavoje, v němž kdysi začínal. Třeba s Pavlem Drskem, dalším velkým talentem, který ovšem došel až do Bundesligy. „Tehdy jsme tady byli vůbec dobrá generace, trénoval nás pan Drsek starší s pány Korfem a Šiftancem. Bylo by skvělé, kdyby se podobnou generaci povedlo najít znovu, ale bohužel nás trochu sráží to, že Slavoj hraje aktuálně až skoro nejnižší soutěž. Na druhou stranu sice nemáme žáky ani dorost, ale v přípravkách je kluků hodně, velmi dobrá základna. Jenom je u fotbalu udržet," přeje si Roman Pavelec, lidický Brazilec, míčový žonglér, ale zároveň ve své době nezastavitelný ledoborec útočné vozby jakéhokoliv svého týmu.

Mimochodem, při turnaji přípravek na Slavoji, z něhož přinášíme fotogalerii, projevil i velký trenérský cit. K dětem se choval perfektně, poctivě prostřídal všechny, pochválil…

Prohlédněte si zmíněnou fotogalerii z turnaje, kde kromě Slavoje startovaly i týmy Slaného B a Buštěhradu.