Slánští v boji o čelo tabulky potvrdili kvalitu v Libici, ale s oslabeným soupeřem, jemuž v zimě odešlo několik hráčů, rozhodli zápas později, než měli. Zazdili několik šancí, hlavně Hořejší a jediný gól dala až v 87. minutě zimní posila z Nigérie Ahmed. Trefil se po akci Volfa, který získal skoro ztracený míč.

Mimochodem oba borci jen střídali. „Výhra je zasloužená, kromě desetiminutovky ve druhém poločase jsme byli lepší, ale selhávali jsme v koncovce," povídal trenér Martin Nový, který vysvětlil i to, proč Ahmed s Volfem začali jen jako náhradníci. „Bylo to zhodnocení celé přípravy. Ale jsem rád, že hru oživili a postarali se o důležitý gól. Pro trenéra je příjemné, když má plnou lavičku a může poslat na hřiště kvalitu," liboval si nad silným kádrem.

Nový pochválil ještě středový štít Pospíšila, podle něj podal vůbec nejlepší výkon za dobu, co hraje ve Slaném. „Odehrál strašné kvantum soubojů a dostal nespočetně ran. Zaslouží si velkou pochvalu."

Šéf libického klubu Radek Holub byl přes porážku v pohodě, spíš chválil bojovnost svého mužstva. "Jedinou chybou bylo, že jsme nedokázali více udržet míč na svých kopačkách. Nedokázali jsme si dát pořádnou finální přihrávku a nedokázali jsme z pozice záložníků doplnit útočníky. Jinak ale musím uznat, že byl soupeř nadstandardní," nehledal výmluvy Holub.