I o Kladně se povídá, že by mohlo postoupit do ČFL, třeba administrativní cestou. Manažer Petr Brabec to ale Deníku nepotvrdil. Klub by zřejmě zájem měl, ale místa nejsou, navíc v divizi jsou po loňské nedohrané sezoně i lépe postavené týmy s ambicemi – zejména Most.

Ve Velvarech Kladno ukázalo, že sportovní cestou by to ale mohlo jít. Pokud si zkušení borci udrží výkonnost a mladíkům budou umět pomoci – případně jim přitáhnout hřívu, má Kladno šanci, i když Most (Souš), Česká Lípa či Neratovice a Český Brod mají neméně kvalitní kádry. Uvidíme na podzim.

Ve Velvarech ale hosté nastoupili hlavně s mladými fotbalisty, a tak se hrálo hodně běhavé utkání s množstvím soubojů. Byť šlo o přípravu, chvílemi bylo vidět, že jde o malé derby.

Domácí měli více šancí a vyhráli zaslouženě. V první půli se po křídelní akci prosadil prudkou ranou Duong a ve druhé zvýšil Formánek, který dorazil ránu Moravce ze samostatného úniku.

Finále Kába cupu 2019
Kába cup rozlosován, o fotbalové zážitky se utkají hvězdičky z celého kraje

Deset minut před koncem skóroval i kladenský mladík Dejčmar, když mužstvo dobře ubránilo roh a z Dukly zkoušený brankář Bičiště rychle rozehrál míč.

„Výhra je zasloužená, měli jsme další čtyři pět šancí. Nicméně Kladno, byť přijelo bez zkušených borců jako je Holub, bylo velmi kvalitním protivníkem, a také mělo svoje možnosti,“ pochválil oba týmy domácí trenér Pavel Janeček.

Ten v utkání vyzkoušel mladého Šátka z Dukly, jehož další zkouška čeká shodou okolností v Kladně, pokud se obě strany dohodnou.

Hostující kouč Jan Pejša postrádal dost zkušených hráčů - kromě Holuba také Tótha, Růžičku, Vokouna a Čížka. Ale mladíci ho potěšili. "Výborně plnili co jsme si řekli, zavírali včas důležité prostory. Velvary samozřejmě byly lepší na míči, ale my si vedli dobře a kluci se dostávali do brejků. Škoda, že Matěj Šnobl v první půli dva úniky sám na gólmana nedal, ale z celkového pohledu to byl jednoznačně dobrý zápas," zhodnotil Jan Pejša. 

Velvary – Kladno 2:1 (1:0). Branky: Duong, Formánek – Dejčmar.

Velvary: Měsíček – Šimkovský, Luong, Šustr, Valenta - Havránek, Duong, Stárek, Vopat, Pihrt - Kafka. Střídali: Moravec, Formánek, Šátek, Ptáček.

Kladno: Cimrman (46. Bičiště) - Ježdík, Javorek, Abrham, Nosek - Pechr (46. Říha), Stříška - Dejčmar (80. L. Pospíšil), Procházka (70. Slabý), T. Pospíšil - Šnobl. 

Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu.