Velvarští se na zápas moc těší. Se srovnatelnými celky si zahráli v minulých ročnících MOL Cupu parádní partie, České Budějovice dokonce vyřadili, s Hradcem Králové i s Vlkanovou vypadli až gólem v závěru. Nad evropskou Slavií po poločase senzačně vedli a diváci u televizního přenosu jen zírali na umění Vopata, Měsíčka, Drozdy, Havránka, Chábery a dalších opor Slovanu. Kdyby nebylo božského Rumuna Stancia, možná by se zrodil fotbalový šok roku 2021.

Nyní se Velvary chystají na Pardubice, které aktuálně řešily úplně jiné problémy než pohár. V lize začaly špatně, odvolaly dosud hodně úspěšné trenéry Jiřího Krejčího a Jaroslava Novotného a dosadily na lavičku Radoslava Kováče, bývalého skvělého hráče, který se jako kouč teprve potřebuje víc prosadit. Teď má dobrou šanci.

Kladensko spojuje s pardubickým klubem hned několik postav. Jsou to zejména hráči Tomáš Vlček a Jan Halász, odchovanci SK Kladno, z nichž první si po letním příchodu z Jihlavy uhrál místo v základní sestavě. Halász hraje za áčko mnohem méně, ale i on už fotbalovou veřejnost zaujal svými dlouhými auty po přemetu.

Oba borci vyrůstali v Kladně s velvarským Lukášem Pihrtem a vlastně nebylo daleko k tomu, aby se sešli také v Pardubicích, kde Pihrt měl hrát, ale vše zhatilo zranění, které ho ostatně trápí i aktuálně.

Zajímavá je také postava tiskového mluvčího FK Pardubice Radka Kliera. Ten ze Slánska pochází, má k němu vztah, ale roky už žije na východě Čech a tam se mu do srdce zaryl i původně menší klub žijící ve stínu hokejového giganta, který se ale vyšvihl.

Z domácího tábora má nejblíž k Pardubicím Patrik Valenta, který tam od mládeže hrál. „Znám ale jen Honzu Jeřábka, jinak je celý tým nový. I tak na klub hodně vzpomínám a všichni se na Pardubice moc těšíme a chceme postoupit. Ale i když se jim teď moc nedaří, bude to moc těžké,“ uvědomuje si Valenta rozdíl dvou tříd.

I tak Velvary budou štěstí pokoušet a určitě jsou schopné soka potrápit.

Přijďte se ve středu odpoledne podívat také.

A v naší fotogalerii si můžete prohlédnout všechny hráče Slovanu z aktuální kolekce fotografa Jana Slámy.