V sobotu v Plzni chtějí trenéři Martin Hřídel a Stanislav Hejkal opustit linii s bojovníky a postavit sestavu z techničtějších borců.

„Musíme něco změnit, nemůžeme čekat na zázrak, první poločasy posledních dvou domácích zápasů se nesmí opakovat,“ rozhodně prohlásil asistent Stanislav Hejkal. Otázka je, kolik takových hráčů Kladno má.

Jedním z nich je záložník Tomáš Cigánek, jehož poločasovým příchodem se hra Kladna zlepšila. Přihrávkami do prostoru dokázal jako jediný využívat ofenzivních schopností Bartoše a z toho vznikaly šance.

„Nevím, zda to bylo jenom mnou. Myslím, že tam bylo víc lidí, jejichž zásluhou se naše hra zvedla,“ mínil Cigánek, jenž v Kladně kroutí pátou sezonu a je v podstatě jediným, dá se říci pravidelně nastupujícím borcem, který pamatuje postup i všechny ligové sezony. Letos toho ale moc nenahrál.

„Měl jsem angínu a pak přišlo zranění. Moc jsem toho nenatrénoval, takže jsem nemohl čekat, že budu hrát,“ přiznal borec, jenž patří mezi ty, na něž diváci chodí. Na jaře je často bavil povedenými akcemi. „Myslím, že nejsem sám. Umí to i Ondra Szabo a Tonda Holub.“

Po úvodní remíze v Liberci srazila Kladno domácí prohra s Příbramí. Cigánek věří, že stejně tak může jeho tým nakopnout výhra. Z Plzně by se ale rovnala zázraku, jež se ale, jak víme, občas dějí. Západočeši však jednoznačně patří kvalitním kádrem a herním projevem do horní poloviny tabulky. Rychlí krajní obránci a záložníci patří k ligové špičce. Právě odtud hrozí Kladnu největší nebezpečí.

Ze strany budou létat centry na vysokého Střihavku, jenž bude hrát 100. ligový zápas a určitě si před ním vzpomene na čtyři góly, které SK nasázel před třemi lety v barvách Ostravy. Na druhou stranu ale mají Západočeši sice nadprůměrně technický, ale přece jen pomalejší střed zálohy. „Proto bude pro nás důležité, zda už budou mít k dispozici Koláře,“ mínil Hejkal.