Na konci sezony totiž přijdou o devět bodů, tudíž mají před víkendem prakticky na kontě minus dva (předjímáme pondělní rozhodnutí sportovně-technické komise).

Kuriózní je, že v úvodním kole přišli ke třem bodům jako slepí k houslím, po prohře 0:8 ve Zlonicích totiž vyhráli kontumačně 3:0.
Bodový odečet se týká zápasu 8. kola III. třídy B v Tuřanech, kde byl pět minut před koncem utkání za stavu 3:3 (hosté vedli už 3:0) inzultovaný hlavní rozhodčí hráčem Žižic Tomášem Fouskem. Důvodem byl neodpískaný údajný pokutový kop.

Jelikož soudce utkání předčasně ukončil, disciplinárka odebrala žižickému mužstvu zmíněný počet bodů. Navíc viník incidentu si nezahraje dva roky, jeho spoluhráč Jan Krakeš dostal za kontakt s rozhodčím půl roku a klub ještě pořádkovou pokutu tisíc korun.

„Pokutu, odečet bodů a trest pro Tomáše Fouska beru, to si nesmí dovolit, ale půl roku Honzovi Krakešovi ne. Tento trest je neadekvátní, protože se rozhodčího jen dotkl bez úmyslu ho napadnout,“ uvedl kapitán Žižic a přímý aktér utkání Petr Koten s tím, že ohledně půlročního distancu zvažuje klub odvolání.

Viníka inzultace Tomáše Fouska víc vadí postih pro klub. „Ten je moc velký, je to ale hlavně moje ostuda. Psychicky jsme to neunesl a klukům jsem ublížil,“ litoval 30letý fotbalista s vědomím, že to může znamenat konec jeho aktivní kariéry.

„Který klub si pak takového problémového hráče vezme? Tím jsem se potrestal sám. Maximálně si půjdu někam zatrénovat,“ konstatoval odchovanec Knovíze, jenž patří mezi řadu hráčů, kteří jakmile obléknou dres a chystají se na měření sil, změní se k nepoznání.

„V soukromí tolik výbušný určitě nejsem. To může potvrdí každý, kdo mě zná,“ řekl hříšník, jenž svého činu lituje, ale soudci zápasu by se prý neomluvil, protože podle něj neodvedl dobrý výkon.