Takovou dobu mimo a teď návrat do mateřského klubu. Jak se to seběhlo?

Dohodl jsem se na příchodu s vedením kladenských futsalistů a pak mě oslovil také manažer SK pan Novák. Moc jsem neváhal, protože jsem Kladeňák a tady jsem vyrostl.

A jaký byl první týden tréninku?
Musím říci, že jsem zatím hodně spokojený s kvalitou tréninků. Také parta vypadá hodně dobře, a přestože se sestoupilo, i atmosféra je pozitivní. Je tu hodně mladých kluků a to je pro Kladno hodně rozumný krok.


Moc spoluhráčů už si ale asi nepamatujete, že?
Nebyl jsem tady deset nebo jedenáct let. Znám Pavla Bartoše, docela dobře Tomáše Procházku a z mladých z futsalu třeba Honzu Švamberu, který se s námi připravuje. Ostatní jsou na mě už opravdu moc mladí (úsměv).

Překvapilo mě, že jste se pohyboval na východ od Prahy. Kromě Motorletu jste prošel Velim, Český Brod a teď Úvaly. Proč jste jezdil tak daleko?
Pro mě to daleko nebylo. Kromě tří roků, co jsem měl futsalovou profismlouvu v Bratislavě a fotbal nehrál, bydlím v Praze, hlavně kvůli zaměstnání. A pak to do zmíněných klubů daleko nebylo.

Jaké budou fotbalové ambice fotbalistů a futsalistů?
Ve futsalu jsem byl trochu zklamaný, že Kladno loni nepostoupilo do play-off. To určitě musíme, mým přáním i cílem je páté až šesté místo a tajným snem postup do semifinále. Vypadá to, že bych nemusel být jedinou větší posilou, takže šanci máme, byť konečnou podobu kádru ještě neznám.

A ve fotbalu?
Co tak vidím, tak o záchranu hrát nebudeme. Měli bychom hrát v horních patrech tabulky. Soutěž bude hodně vyrovnaná a já si myslím, že Kladno by se mělo pokusit o návrat do ČFL. Uvidíme, jak se nám podaří vstoupit do soutěže, to bude nejdůležitější. Hlavní je teď stabilizace kádru i klubu.

Futsal má u vás celou kariéru přednost, jste elitním reprezentantem, nechybíte na žádné mezinárodní akci. Jak ho skloubíte s fotbalem?
Nebude to lehké, tréninků je dost a přibudou futsalové. S panem Novákem i trenérem jsme to probírali a slíbili, že mi vyjdou vstříc. Na oplátku samozřejmě zase vyjdu vstříc já jim, je to o komunikaci. Platí, že futsal má přednost, ale vždycky jsem se všude na fotbalu rozumně dohodl a problémy nevznikaly. Myslím, že když to dovedli skloubit druholigoví fotbalisté, v divizi to nemůže být problém.

Ještě se musím zeptat, jak jste na tom s divadlem? Přece jen vaše maminka Blanka Bendlová je ředitelkou toho kladenského…
No, přiznám se, že loni jsem byl na jediném představení. Ale budu teď v Kladně víc a až divadlo opraví, navštívím ho častěji (úsměv).