„Hrajeme spolu prakticky celý život. Paráda, že jsme to dotáhli do vítězného konce,“ pochvaloval si Josef Fujdiar.

Tým, jehož barvy hájili i borci fotbalového Přítočna (Zieber, Šiller), gólman Lhoty Šimek a Vimr, se ve finále střelecky neprosadil, jeho soupeř FC Zahrajeme uvidíme se ale zachoval velkoryse, protože oba góly utkání si dal sám!

Druhý byl opravdu kuriózní, když při hře bez gólmana nenašla adresáta zpětná přihrávka. „Ale na to, že jsme se postupně sehrávali a postupně měnili taktiku, je pro nás druhé místo překvapením a velkým úspěchem,“ přiznal nejzkušenější hráč poražených finalistů Roman Střela, jehož tým převážně tvořili jeho mladí spoluhráči z Tuchlovic.

Ebárna Boys si vedle nesporného umu důvěrně potykala i se štěstím. Hlavně ve čtvrtfinále, kdy došlo k souboji otce a syna Fujdiarů. Brankáře Šimka totiž v závěru dvakrát podržela levá tyč a penalty už zkušeněji borci zvládli lépe.

Obsazení finálového duelu byl svým způsobem překvapivé. Nejvíc se v něm totiž očekávali loňští finalisté.

Obhájce trofeje Best v čele s futsalovými reprezentanty Fričem a Fillingerem ale skončil už ve čtvrtfinále, kde mu rázně vystavil stopku celek tří bratrů v triku Jungrů. Favorit zaspal začátek a pak už to nedohonil. U utkání o páté místo už nemusel hrát, protože Tuchlo Boys zmizel domů.

Loni druhý VK Team vlašimského Veselého byl suverénní až do semifinále s FC Zahrajeme uvidíme, které dokázal chvíli před koncem díky Kropíkovi zremizovat.

V penaltovém rozstřelu však zklamal Lukáš Křeček. „Hráli jsme dobře. Dostali jsme pouze jeden gól a skončili čtvrtí,“ litoval záložník fotbalového Brna, jehož tým odehrál celý turnaj bez střídání (Čížek, Veselý, Křeček, Kropík, Hejduk).

Až pět minut před koncem svého vystoupení na turnaji vstřelili jediný svůj v turnaji gól borci Lidic, kteří skončili poslední. „Už je to na nás moc rychlé,“ konstatoval Tomáš Egrmaier.

Lidičtí trošku litovali faktu, že z turnaje zmizely kdysi tradiční účastníci z fotbalových kruhů, třeba Braškov, a v oblíbeném klání závěru roku se stále víc prosazují futsalisté či obojživelníci.

Do kladenské haly se letos vydali také další nositelé známých jmen. Za Hotel si zahrál třeba ligoví fotbalisté Drsek, T. Procházka a v poli boleslavský brankář Miller.

Mužstvu to ale do výšin nepomohlo. Ve čtvrtfinále prohrálo hladce s VK Teamem a sedmé místo si zajistilo až po penaltovém rozstřelu s Knemou.

Všechny výsledky najdete v pondělním Kladenském deníku.