Právě Ebárna je mateřským týmem Josefa Fujdiara a odehrál za ni nejvíc ročníků. Letos paradoxně vypomohl týmu Finsense, který skládá jeho syn Josef mladší a – Ebárna vyhrála. „Už je to tak,“ smál se Fujdiar, který coby padesátník už ani hrát nechtěl. Jenže Finsense kvůli dlouhodobému zranění jeho syna, k němuž se přidal další pacient J. Růžička, mělo málo borců. „Nakonec jsem si slušně zahrál, dal i gól, bohužel to bylo jen na bramborovou medaili,“ pokrčil rameny beze stopy smutku.

Turnaj našel hrdinu v Jiřím Veselém. Dlouholetý borec fotbalového Kladna vede už delší čas i tým futsalový a platí za výtečného halového hráče, ale co nikdo dosud netušil, že je také výborným gólmanem. A když Ebárně, jejíž soupiska čítala jen pětici borců, před semifinále musel odjet gólman Michal Pergl, nastoupil mezi tři tyče právě Veselý a čapal neskutečně. „Ebárně to vyhrál on,“ měl jasno Josef Fujdiar.

Sám hrdina turnaje svůj podíl tolik nepřeceňoval, úspěch spíš připisoval dobrému výběru týmu. Jména sice nebyla tak zvučná jako u jiných mužstev, ale všichni jsou futsalisté, znají signály, a proto si vyhověli. Vybíráme to s Michalem Zieberem a šli do toho Martin Kubín, což je odchovanec Kladna hrající za Třebusice, dál Libor Volf ze Slaného a Honza Snovický, který hraje za MCE Slaný. Je ale fakt, že letos jsme s výhrou nepočítali,“ usmíval se Jiří Veselý.Když musel Michal Pergl odjet, brankářská volba padla jednomyslně na něj, nikomu jinému se bomby soupeřů čapat nechtělo. Veselému také ne, ale nakonec se obětoval. „Hlavně penalty jsou nepříjemné,“ ucedil s tím, že se sice bál, ale neuhýbal. A vyplatilo se.

Třeba šutéra Michala Holečka, bývalého borce Sparty hrajícího aktuálně futsal v Portugalsku, vyčapal ve finále s Bestem famózně. „Sáhnul jsem tam rukou a málem přišel o prst. Holeček má fakt bomby,“ nežertoval.
Ebárna v minulých sezonách pokaždé vyhořela v semifinále, právě penaltový rozstřel ji často zastavil.

Letos?

Ve čtvrtfinále přemohla Vyhaslé hvězdy s Rácem, Zlatou nebo Kolmistrem právě po rozstřelu. Ve semifinále si podala Finsense 2:0 a ve finále stanula proti nabité sestavě Bestu. Ten měl k dispozici Marka, Müllera, Čurdu, Výborného či Jarába, čapal Kierkyk. V základní hrací době se ještě zachránil při power play, když vyrovnal na 2:2, ale penalty už patřily Ebárně a Veselému.

„Podle mě obrovské překvapení, že jsme došli až do finále a ještě ho vyhráli. Hráli jsme chytře a vyšlo to,“ dodal spokojený Jiří Veselý.

A ostatní?

Třetí skončily Krušovice, které stavěla někdejší opora Kladna a dnes už pár let „Švýcar“ Honza Švambera. V bráně měl Kolumbiče, v poli třeba Suchého, Červeného nebo Šímu. Dobrá sestava, dobrý výsledek.

To už zmíněný obhájce Finsense asi myslel výš, ale bez opor Fujdiara, Růžičky, Abrhama nebo Kaválka to na obhajobu přece jen nebylo.

Pátý skončil host – Kostohryzec Praha, šestí kanárci Brazil s Nachtigalem a borci z Vinařic. Sedmý tradiční účastník Hotel Kladno, osmé Vyhaslé hvězdy, deváté Osmdesát šestky. Ty tvořili borci, kteří kdysi vybojovali pro Kladno dorosteneckou ligu, tedy Křeček Holub, Chaloupka nebo Machuta. Desátý druhý host ze Žatce, jejichž jeden hráč zaútočil míčem na rozhodčího Huderu, což byl jediný větší škraloup povedeného dne.

Kladeňáci, sborově zástupci všech týmů, mu to dali pořádně pocítit.

„Celkově jsem ale spokojený a těším se na další ročník,“ dodal Josef Fujdiar starší.