Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Brunclíkovy premiérové góly k výhře nevedly

Fürth, Kladno - Třígólový náskok neudrželi fotbalisté SK Kladno na nádherném trávníku bavorského Fürthu. Spokojit se tak museli s remízou, která je pro ně při poměru sil ve druhé půli přijatelná.

28.1.2008

Fürth – Kladno 3:3 (0:2)
Hosté nechali doma doma marody Farbáka, Kousala, Čápa a Szaba. Už při rozcvičování se zranil Jablonský a brzy musel střídat s virózou bojující Semerák, jenž ale stihl být u premiérových tref posily Brunclíka, který v 6. minutě přetavil v gól přímý kop z 18 m a už za minutu přidal druhý. Brankář zkusil kličku na Semeráka, míč mu ale sebral Holub, jenž přihrával před odkrytou branku.
Domácí, pro které byl duel generálkou na nedělní start 2. Bundesligy, se pak tlačili dopředu. Velkou šanci ale měli jedinou, v závěru půle ji spálil Nehring. Během pauzy vystřídal kouč Fürthu šest hráčů, a to týmu prospělo. Navíc se projevilo, v jaké fázi se týmy nacházejí. Domácí už jen dolaďovali formu, zatímco na Kladnu se začala projevovat únava z kondičního soustředění. Střídající Kostolanský se tak rozhodně nenudil. Začátek druhé části ale opět lépe vyšel Kladnu. Ve 47. minutě se po Zachariášově sklepnutí technickou střelou k tyči prosadil Vršajevič – 0:3.
Pátý celek německé druhé nejvyšší soutěže si do konce utkání udržoval převahu. Vytvořil si dost šancí a tři vyložené proměnil. V 56. zblízka snížil hlavou nekrytý Kotuljac a za pět minut na to se na hranici šestnáctky opřel do míče volný Lanig. Domácí ještě další možnosti nevyužili. Hosté moc nebezpeční nebyli, přesto to vypadalo, že vedení udrží. Čtyři minuty před koncem ale zůstal před Kostolanským opět volný útočník Reisinger, jenž rybičkou vyrovnal. „Je to pořád stejné, dostáváme góly po individuálních chybách, nedůrazu před brankou, zbytečně a lacině. Zápas nám ukázal, kdo jak na tom je a s kým můžeme počítat,“ prohlásil pro klubový web kouč SK Jaroslav Šilhavý.

Kladno: Pavlik (46. Kostolanský) - Bartoš, Killar, Gross, Rada (46. Vincenc) - Vršajevič (59. Zoubele), Hochmeister (67. Beneš), Holub (77. Merganc), Brunclík, Cigánek, Semerák (13. Zachariáš).
Branky: 0:1 Brunclík (7.), 0:2 Brunclik (8.), 0:3 Vršajevič (47.), 1:3 Kotuljac (56.), 2:3 Lanig (59.), 3:3 Reisinger (85.). Diváci: 500.

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny jsou v plném proudu

Kladensko - Volební místnosti otevřely ve 14 hodin. První voliči míří k volebním urnám. Kladenský deník přináší fotoreportáž z jednotlivých okrsků v regionu.