Futsalisté si na sobotu 10. února přichystali v rámci obou důležitých akcí speciální program. Ten odstartuje už ráno zápasy okresního přeboru (9:00) a před atraktivním derby mezi FK Union Slaný a RSC Čechie Slaný (11:20) přijdou na plochu při slavnostním ceremoniálu starosta města Martin Hrabánek a předseda Svazu futsalu ČR Radek Lobo. Oba by měli provést čestný výkop.

Okresní přebor futsalistů se hraje od roku 1991, to bylo ještě na asfaltovém hřišti v dnešním areálu VSH Slaný, podle vzpomínek futsalového guru Pavla Nepila bez šaten a sprch – hráči se převlékali na zde složených panelech a myli se až doma.

O tři roky později se týmy přesunuly do sportovní haly Bios Slaný, ta však měla minimální rozměry hrací plochy a nulové zázemí pro diváky i samotné hráče, včetně chybějící tribuny. Přesto se v Biosce hrála nejvyšší okresní soutěž rovných třicet let. Nižší okresní soutěže se pak dočkaly ještě většího luxusu, a to v roce 2002 dostavěné sportovní haly na Stochově.

Aktuálně hraje okresní přebor devět klubů, z toho sedm ze Slánska, jeden kladenský a jeden rakovnický. V čele jsou Třebusice o jednu výhrou před Čechií Slaný, který v minulém kole nečekaně padla s Fobozem Slaný.

První mistrovské utkání otevřelo novou slánskou halu - MCE Slaný (v modrém) přehrálo Hrasl Slaný 3:2.
Hymna, proslovy, derby. Futsalisté Slaného jsou za novou halu šťastní, byla snem

Po odehrání hracího kola Okresního přeboru přijde na řad Final Four dorostenecké ligy futsalu. O titul si to rozdají týmy , Mělníka a Chomutova. První semifinále Chrudim - Interobal Plzeň bude rozehráno v 15:00, druhé mezi Mělníkem a Chomutovem v 16:00. V 17:30 se bude hrát o třetí místo a v 18:45 o mistrovský titul.

Všichni příznivci sportu a futsalu jsou tedy zváni do ochozů nové haly na Hájích!