O bombu jde i proto, že Galbavý se slánským odchovancem a právě SK Slaný už delší čas o návrat své někdejší ovečky hodně usilovalo. Nakonec ho tedy získala nejtvrdší konkurence. "V pondělí ráno jsme se s Bohemkou domluvili na půlročním hostování," získali jsme hlas nejmenovaného člověka z blízkosti vedení Sokola Vraný.

Hráč, který naposledy působil v Rakousku,už nastoupil v neděli na turnaji FK Louny a dvěma góly přispěl k vítězství 8:1 nad dorostem SK Rakovník (zbylé trefy přidali Plašil 2, Maliňák, Volf, Kubík, Matoušek). „Hned předvedl, jakou bude posilou. Nejen, že dva góly vstřelil, ale na další tři nahrál,“ mnul si ruce hrající kouč Michal David.

Tomu dělá radost i návrat Michala Kalíka z Klobuk. „Matouška tak mohu vysunout do zálohy, z níž nám vypadl Trejbal. Toho už Mšené–Lázně nechtějí pustit a on sám tam chce zůstat, má malé děti,“ dodal David, který se k duelu ani nenominoval. „Chtěl jsem mít přehled o hře,“ uculoval se.

Také Slaný zasáhlo do lounského turnaje a lehce přejelo na umělce v Rynholci Bránov 5:2 (1:1) i bez řady nemocných a zraněných hráčů (Dragoun, Kozák, Landvojtovič, Majtaník). „Podali jsme lepší výkon než v minulém zápase, přestože výsledek je stejný. Předvedli jsme celou řadu pěkných kombinačních akcí. Hráli jsme aktivně a svého soupeře jsme po většinu zápasu přehrávali. Výkon nesnižuje ani fakt, že Branov rovněž nebyl kompletní,“ těšilo vedoucího mužstva Slaného Milana Šúra.

Branky vstřelili Hořejší (tři), Čablík a Hrdlička, za soka Helebrant s Polákem.