Kladno na Slovácko odcestovalo už včera. „Hned po utkání s Teplicemi jsme začali pracovat na regeneraci, aby mužstvo nešťastné utkání ze sebe dostalo. V pondělí a úterý jsme lehce trénovali. Po nědělním úderu se dáme, věřím tomu, do psychické pohody. Bude to jiný zápas, do nějž půjdeme s odhodláním výpadek nahradit,“ řekl trenér SK Miroslav Koubek.


Moravané k oživení naděje budou muset minimálně jednou nabít průbojnou tříštivou střelu, která si poradí s pancířem jedné z nejpevnějších jarních defenziv. Většinou skvěle pracující obranu Kladna z postu defenzivního záložníka vydatně podporuje na jaře možná nejlepší hráč týmu - Tomáš Strnad, jemuž nejsou cizí ani ofenzivní choutky.


Bez šestadvacetiletého borce si trenér Koubek sotva dokáže základní sestavu představit, zejména když ke svým tradičním zbraním houževnatosti, důrazu, předvídavosti, bezedné fyzické kondici a dlouhým autům přidal slušnou techniku a přesnou přihrávku. „Tomáš určitě udělal velký pokrok. Tím, že hraje stabilně, ukazuje svoje možnosti a dnes je jedním z mála hráčů, kteří snesou nejpřísnější kriteria,“ chváli štítového záložníka Koubek.


Odchovanec Slavie s jeho slovy souhlasí. „Cítím, že mám důvěru. Od konce podzimu hraju na svém postu a neputuju z jedné strany na druhou,“ pochvaloval si. První rok po příchodu z Bohemians 1905 ho ale provázely zdravotní problémy, jejichž vinou se v sestavě přiliš neohřál. „Byl to nešťastný rok, jsem rád, že letos se mi zranění vyhýbají,“ těšilo borce, mezi jehož další vlastnosti patří ohromná zarputilost. Ta se projevila i v závěru zápasu s Teplicemi, kdy se za nepříznivého stavu vrhal i do útoku. „Já to ani jinak neumím. Nerad prohrávám, když se hraje vabank, snažím se hrát i dopředu.“


Nepovedený duel se Severočechy by ale podle něj neměl mít vliv na dnešní výkon. „Taková utkání se prostě povedou. Nikomu nic nevycházelo, a to strašně ubírá síly,“ konstatoval. Dnes na Slovácku, které má doslova nůž na krku, by to ale mělo být jiné Kladno. Na krásném stadionu v určitě pěkné fotbalové atmosféře nehodlá prodat kůži zadarmo.


„Jedeme tam sebevědomě. Šanci máme velkou, i když tam moc týmů nevyhrálo. Za všechny můžu říct, že na hřišti odevzdáme všechno.“ Základní podmínkou tříbodového zisku je ale dát gól. Kladno se z něj v jedenácti jarních odvetách těšilo pouze třikrát, za což bralo lukrativních osm bodů. „Teď je to sice svázané, ale stačí dát jeden šťastný gól. Pak můžou přibýt další,“ připomněl Strnad zápasy v Mostě či doma s Brnem a Olomoucí, ve kterých SK nastřílel po třech brankách.