Generálku s Přešticemi fotbalisté Slovanu Velvary zvládli velmi dobře. Přeštice, které tak jako Slovan hrají ČFL, ale skupinu A, porazili brankami Žežulky a Kolaříka 2:0 a ukázali, že na boj o první místo ve skupině B České fotbalové ligy jsou připraveni dobře.

Zdá se, že ani změna trenéra, kdy Zdeňka Haška vystřídal na přelomu roku Vasil Boev, velvarskému týmu nijak neublížila. Klub tradičně dobře posílil, vyhrál boj o střelce Ondřeje Žežulku, z Ústí přivedl výtečného Kolaříka. Oba v sobotu skórovali proti celku, jehož dominátorem je ex-plzeňský a ex-sparťanský Martin Zeman, trojnásobný šampion ligy a účastník mnoha evropských pohárových bitev.

Velvary vyhrály díky povedené první půlce, kdy se nejprve z trestného kopu prosadil Žežulka a sám pak další pěknou akcí připravil snadné zvýšení pro Kolaříka.

Fotbalová příprava v Rynholci: Hostouň (v zeleném) remizovala s SK Slaný 1:1.
Obrazem: Generálka bez vítěze, Hostouň i Slaný ale ukázaly velkou kvalitu

„S prvním poločasem jsem opravdu spokojen. Oba týmy napadaly ve vysokém presinku, bylo tam hodně soubojů, náš výkon byl ještě lepší než kvalitního soupeře,“ říkal trenér Vasil Boev, ale zároveň přiznal, že druhá část už na velvarské umělce připomínala spíš holomajznu než pěkný fotbal. „Naštěstí jsme udrželi výsledek a ten se nakonec vždycky počítá,“ dodal kouč.

A jak se je spokojen s tím, co jeho mužstvo v zimě stihlo? „Udělali jsme všechno, co jsem naplánoval, ale je pravda, že kompletní přípravu stihla jen část hráčů. A ti jsou skvěle nachystáni. Pak jsou tu ti, které limitovaly nemoci či zranění, ti mají nějaké výpadky a budou je dohánět. Celkově jsem spokojen, tým předváděl v přípravě dobré výkony a pokud bude kompletní, bude opravdu hodně silný,“ predikuje Vasil Boev.

Fotbalová příprava: Kladno B (v šedém) remizovalo s Tuchlovicemi 1:1. Štěpán Kárník
Penalta v poslední minutě. Tuchlovický Kárník dobře nahradil Fitka

Bohužel se mu vyprázdnila marodka jen z poloviny. Do druhé půle už naskočili Trávníček s Leitlem, ale držáci středu zálohy Kott s Havránkem (o Kotta mělo v zimě zájem údajně sedm klubů v čele s Ústím!) v pořádku nejsou. „Je to oslabení, ale je možné, že v týdnu už s tréninkem začnou. Ale teprve uvidíme,“ dodal Vasil Boev.