„Toužíme po tom, věříme si. Já nejsem alibista, proto tvrdím, že na postup máme a pokud je šance, určitě se o ni popereme,“ hlásí kouč Vraného Karel Grabmüller, který v zimě hrou Loděnic trochu pohrdal a nepovažoval je za nejtěžšího soka v soutěži. „Platí to dál. Doksy, Braškov a Jeneč hrají lépe. Vycházím z našeho podzimního duelu v Loděnici, kde jsme sice remizovali, ale byli opravdu jasně lepší. Bylo to o neproměňování šancí a jednom jejich vymyšleném trestňáku,“ tvrdí Grabmüller.

Že jsou Loděnice tak vepředu a na jaře ztratily jen dva body za nečekanou remízu doma s Mutějovicemi, pro to má Grabmüller vysvětlení, ale mluvit o něm nechce. „Znám ty chlapy od nich, hrávali jsme proti sobě fotbal. A v něm už jsem zažil spoustu věcí, o kterých se mi mluvit nechce. Ale vyzvávám jednu zásadu: Když na to máš, postup, když ne, jdi do Kolbenky a makej.“

Sestavu před utkáním kouč Vraného úzkostlivě tají, nedozvíte se o něj nic. Zvyknout si museli i funkcionáři Sokola. „Musel jsem jim vysvětlit, že nic takového se nedělá. Přece nebudu někomu před zápasem povídat, koho mám zraněného, koho nechám na lavičce nebo jakým stylem budu hrát,“ usmívá se odborník se zkušenostmi ze Sparty. „Už tam mně nebožtík pan Šafařík říkal, že kluky učím krasofotbal. Jenže hraje se na body a v situaci, v níž jsme my, nemůžeme chybovat. Proto někdy krása hry jde stranou,“ obhajuje někdy méně atraktivní styl svého týmu Karel Grabmüller.

Tomu se vyplácí už zmíněná sázka na obranu, tým na jaře nedostal ani jeden gól! „No, Slaný se na nás vytáhlo a góla asi dalo regulérního, byť z lavičky se ho špatně posuzuje. A mohlo kopat penaltu, to ovšem my po zákroku na Kalíka také. Je zajímavé, že proti nám se vytáhnou a jinak hrají tužku. Byl jsem na nich podívat právě s Loděnicemi a byl to divný zápas. A když se vrátím k naší obraně, zdá se, že je horší než na podzim, ale paradoxně neinkasujeme. Možná si sedlo už to, co jsem po svém letním příchodu chtěl vylepšit. Tedy obranný systém založený na poučkách moderního fotbalu, tedy podle Czaplárů, Hřebíků nebo Arsenalů. Chceme se tomu přiblížit a teď už kluky ani nemusím tolik dirigovat,“ dodal Grabmüller před nedělním tahákem 18. kola I. B třídy.