Ten nakonec postoupil do A třídy a očekávání jsou veliká. „Abych pravdu řekl, po odchodu z Vraného jsem byl vším dost znechucen a s návratem jsem nepočítal. Nicméně přišla nabídka ze Slaného, a to ve chvíli, kdy o nějaké A třídě nikdo nic netušil. Vím, že mě čeká hodně práce, ale oslovil mě Rony Tauš, bez něj bych tuhle nabídku nevzal,“ říká zkušený kouč. K týmu se připojil poprvé při sobotním duelu Slaný – Motorlet (4:0), byť ho zatím sledoval jen z tribuny – vracel se totiž z dovolené.

Trenére, takhle brzký návrat na Slánsko jste asi nečekal, že? A ještě do týmu největšího vranského rivala…

Jak jsem řekl, nepočítal jsem s tím. Ale zavolal mi Rony Tauš, s nímž jsem vedl žáky v pražské Spartě, a to rozhodlo.

Ve Spartě jste vedli řadu známých jmen…

Když děláte mládež, musíte se snažit, aby alespoň jeden dva hráči z výběru to někam dotáhli. Aby hráli ligu nebo aby z jejich prodeje klub něco získal. Nám se to povedlo, měli jsme v mančaftu jména jako Marek Jarolím, Volešák, Tomáš Rada z Plzně, Jirka Bílek z Kaiserslauternu, Malý z Dukly, Štumpf z Mostu. Vlastně i Tomáš Jůn a Hochmeister se Svátkem, ti byli ale starší.

Byl jste také v Bohemce, co tam?

Rukama mi tam prošel Honza Morávek, jeho táta mi dělal vedoucího mužstva. Vlastně i on jde do Kaiserslauternu jako Jirka Bílek. Co se týče Bohemky, pamatuji si, že jsem tam musel jít s dobou a spoustu se toho naučil. Hlavně nové trendy, které se osvědčily i na skončeném světovém šampionátu a které se budu snažit razit i ve Slaném. Čtyřčlenná obranná linie v řadě, presink, zónová obrana. Koneckonců jsem to aplikoval i ve Vraném. Přišel s tím italský kouč Arrigo Sacchi a je to vlastně přepracované catenaccio. Nešlo mi to pod vousy, ale přišel jsem tomu na chuť.

Slaný, to je hromada talentů, které se ale neprosazují tak, jak by při svých schopnostech mohli. Souhlasíte?

Určitě. Spoustu věcí tam udělali špatně a čeká nás společně hodně práce, abychom tohle odstranili. Ve Slaném vždycky hlásili, jak chtějí postoupit, pak se jim to nedařilo. Uškodila i kauza s nepostupem jejich béčka. Tím klesal kredit áčka jako výkladní skříně klubu u diváků, z toho pramení i ostré výpady na fanouškovském webu. Prostě ne všechno se tady udělalo správně a neodstraníme to přes noc, táhlo se to tady jako černá nit. Bude to dlouhá a náročná práce.

Viděl jste se už s hráči?

Čekal jsem až na sobotní zápas. Kontakty byly zkraje spíše s vedením, kde jsme si toho spoustu vyjasnili.

Bude to fungovat?

Mělo by, musí. Všichni chceme stejnou věc. Zlepšit obraz slánského týmu u fanoušků, sponzorů, města.

Ve Vraném se tohle docela dařilo, pak jste byl ale odejit. Proč vlastně?

Postrádal jsem tam jasné vyjádření klubového vedení. Údajně jsem měl příliš vysoké požadavky na posílení mužstva. Jenže odešli Knytl, Sedláček, Pazdera, Soudek a dali mi gólmana Šplíchala a Trejbala ze Mšeného-Lázní. Nicméně po příchodu nového trenéra se najednou objevilo šest nových fotbalistů. Nejvíc mě ale štvalo, že jsem o sobě dozvěděl dost nehezké pomluvy. Že se snažím podílet na transferech hráčů a tak. Vůbec to nebyla pravda, tohle si dělalo vedení samo. A já ho pak neúspěšně žádal, aby tyhle informace kolující po kraji dementovalo v tisku.

Ve Vraném teď skončil předseda Radek Liška. Vy jste do kuchyně Sokola viděl, jak velká to bude ztráta?

Tohle je těžké posoudit. Asi má svoje důvody, proč skončil. Je to jako u hráčů. Také odcházejí a ten nový je buď nahradí, nebo ne. U funkcionáře to bude podobné. Více opravdu netuším.

Vy hrajete derby s Vraným už ve druhém kole, vlastně za pár týdnů.

No, jestli si někdo myslí, že tenhle zápas pro mě bude něčím víc, je na velkém omylu. Vůbec se nemíním někomu za něco mstít, takový určitě nejsem. Bude to úplně běžný zápas.

Dodejme, že Slaný hostí v neděli v přípravě Postoloprty. Začátek je v 17 hodin.