Václav Slánský oslavil sedmdesátku už 19. července a přání z Deníku tak dostává opožděně, ale s velkou úctou. Nebyl hvězdným hokejistou, ale prosadil se na trenérském poli a také jako skaut týmu hokejové NHL Philadelphia Flyers. Tam dokonce před draftem 1990 neúspěšně prosazoval mladičkého Jaromíra Jágra, Flyers toho později litovali. V Kladně hodně vedl mládež, v té době nejlepší v republice. A jako asistent trenérů Volfa a Proška byl i u triumfů A týmu v I. lize a v PMEZ. 

Petr Cais oslavil sedmdesátku v pondělí 24. července. Výborný fotbalový trenér vedl kdysi v Poldi TSM (tréninkové středisko mládeže). Vyzkoušel si angažmá ve třetí lize (Lokomotiva Kladno), pak trénoval menší kluby (hlavně Kamenné Žehrovice), v posledních letech ale zase vyskočil a vedl Lhotu v krajském přeboru. Senzační zápas odkoučoval v roce 1997, kdy s Lokomotivou porazil v městském derby SK Kladno vedeném aktuálním asistentem trenéra národního týmu Miroslavem Koubkem. 

Osmdesát let oslavil ve čtvrtek 27. července další fotbalový hráč i trenér, Antonín Erlebach. Nedávno Deníku prozradil, že už pár let na fotbal nechodí a je mu bez něj fajn, ale svého času jste ho mohli vidět na mnoha hřištích. Jako útočníka béčka SONP Kladno v krajském přeboru, jako trenéra pak na dalších hlavně kladenských štacích. Nezapomutelné období měl na přelomu 80. a 90. let, když vedl Lokomotivu Kladno i Kablo Kročehlavy v jejich nejslavnějších érách, kdy válely v ČFL, resp. divizi. Erlebach pak pomáhal ještě ve Spartě či na Novu. Před lety, kdy byl nemocen, ho jedna z tradičních kladenských fám posílala už na onen svět, ale „Tonda“ se dal dohromady a Deník mu přeje ještě hodně krásných dnů a třeba i návštěvu nějakého pěkného zápasu.