„V Kladně jsem byl rád, ale tady to mám blízko domů do Liberce, navíc má mužstvo jiné ambice a zahráli jsme si i pohár. Bohužel neúspěšně,“ smutnil trochu šikovný krajní hráč před odjezdem knedělnímu utkání 5. kola Gambrinus ligy, které odehraje jeho nový tým právě vKladně. „Jedeme pro vítězství, i když je mi to vzhledem ke klukům zmužstva i vedení SK líto. Na druhou stranu jsme po poháru a vyřazení od Austrie trochu zklamaní. Nevyšlo to jen o jeden gól, měli jsme na ně. I proto je to dost čerstvé,“ dodal hráč, který hned zapadl do základní sestavy kouče Luboše Kozla.

„V tomhle ohledu si nemohu stěžovat, takhle nějak jsem si to představoval. A je mi celkem jedno, že hraji vzáloze, zatímco vKladně jsem nastupoval zezadu. Ono je to hodně podobné a stejně většinu utkání na beku končím,“ mávl rukou.

Jablonci se na Kladno loni dařilo, ale na severu Čech to podle Hamouze nijak nevnímají. „Vím, že vKladně jsme o naší mizerné bilanci sJabloncem někdy mluvili, ale tady to kluci nijak neřeší. A stejně – každý zápas je jiný a všechny začínají za stavu nula nula. O výhru se budeme muset hodně porvat,“ je jasné chlapíkovi, který je nadále vKladně snedávnými spoluhráči ve spojení. „Voláme si, jenže teď to bylo naposledy minulý týden. Potom jsme měl moc nahuštěný program, nebyl prostě čas.“

A jak Josef Hamouz tipuje nedělní řežbu o ligové body? No, tipnu si každopádně naše vítězství, i když jak říkám, kvůli klukům i vedení mě to bude mrzet. A aby se diváci nenudili, dám si výsledek dva tři,“ usmál se.