Dá se předpokládat, že do klubu přiteče osm až deset milionů korun, byť je to jen čistá spekulace. Za Kalinu by mohli Kladenští požadovat až šest milionů, zbytek za Hamouze. „Byla to pro nás taková nabídka, která se neodmítá,“ jasně vysvětlil prodej Hamouze ředitel klubu Aleš Pangrác, jenž vylučuje, že by klub výrazně oslaboval nebo dokonce rozprodával kádr. „Nic takového. Samozřejmě, že hledáme posily a snažíme se odcházející hráče nahradit. Někteří fotbalisté ještě přijdou,“ dodal.


Jako první došlo k prodeji Josefa Hamouze, jenž přišel do Kladna v zimě z Liberce téměř zadarmo, končila mu totiž smlouva. Ještě před obědem se všechny zainteresované strany dohodly, že smlouva bude znít na dva roky. „Po odchodu Jozefa Webera bude použit na levém okraji obrany nebo zálohy. Tým jsme doplnili hráčem, který chyběl a bude posilou. Znali jsme ho už z Liberce a výkony, které podával na Kladně byly kvalitní,“ řekl generální manažer Jablonce Petr Flodrman.


Jednání o odchodu Kaliny zůstala na mrtvém bodě. “Vyjasnili jsme si představy, které se zatím rozcházejí. Jednáme nejen o finančním vyrovnání, ale také o hráčské kompenzaci,“ řekl Aleš Pangrác. Příští týden se zástupci klubů sejdou znovu. Pangrác už ve čtvrtek potvrdil, že by Kladenští stáli jako kompenzaci o Radima Holuba.


Přestože k dohodě nedošlo, Kalina se vydá dnes do Rakouska, kde je Mladá Boleslav na soustředění. „Je to pro mě nová šance a výzva. Boleslav hraje o poháry, možná o titul, určitě to chci zkusit. Nemyslím si, že by mi měl někdo v Kladně odchod vyčítat. Vždyť jsem tu strávil zatím celou kariéru,“ řekl Václav Kalina.


A Boleslavští? „Je pravda, že Kalina patří mezi jednu z vytipovaných posil,“ neodkryl karty generální ředitel Mladé Boleslavi Jaromír Šetrle, jenž by si poctivého chlapíka dovedl v týmu představit.