Jan Peška není vysloveným kanonýrem, ale proti Chlumčanům zářil, čtyři góly hovoří za vše. Paradoxní je, že v týdnu vůbec netrénoval! „Fotbal nemá logiku,“ usmál se trenér Slaného Radim Vavroch, jehož tým mu udělal radost, v jakém dobrém počtu se sešel. Před mistrákem v Klecanech, kdy bude mít béčko souběh s áčkem, je to dobrá zpráva. „Hráčům se dařilo. Chlumčany kopaly ze začátku velmi dobře, ale pak jim odešly síly a už jsme dominovali,“ byl rád Vavroch, který v zápase představil i jednu posilu last minutě pro áčko: krajního beka či záložníka Lukáše Zajíce z Nebušic. Doplňme ještě autora páté branky proti Chlumčanům – dal ho mladý Kopřiva.

A skokem do Kladna, kam dorazil aktuálně třetí tým I. A třídy, ale ze druhé skupiny B – Polaban Nymburk. Kladenské béčko ho nečekaně porazilo vysoko 6:1 (1:0). Soupeř se slátanou sestavou stíhal jen do půle, kdy jeho brankáře překonal v poslední době produktivní Oldřich Čermák. Ve druhém dějství se přidali Simon Chvojka, Michal Blažek, ale hlavně Štěpán Hanzlík.

Po dvou a půl letech léčení zranění si zahrál poprvé před týdnem dvacet minut, ale teď už vytáhlý borec zazářil hattrickem. Ač hraje skvěle hlavou, góly sázel nohama a paradoxně šanci hlavou nedal. „Pro klub i pro Štěpána je pozitivní, že se vrací, a že je platný. Celkově to byla povedená generálka, v níž nám vycházelo téměř vše, co jsme chtěli. Jedna věc ale přece jen mrzí, Tomáš Abrham si natáhl zadní stehenní sval,“ našel i jednu smutnou věc asistent kouče Jan Švambera.

Jeho tým startuje I. A třídu příští sobotu 11. března ve 13:30, kdy na domácí umělce vyzve v derby Velkou Dobrou.