Po dlouhém angažmá v Kunicích koučoval v Roudnici nad Labem, pak v I. A třídě Jílovém, potom se věnoval mládeži v Motorletu a zároveň působil u zmíněného áčka Zbuzan, takže si v posledních letech osahal i jinou úroveň fotbalu.

„Hlavně to vycházelo z toho, že jsem dostal nabídku od Jílového v době, kdy jsem si potřeboval vyřešit osobní život," uvedl Hašek s tím, že šel do amatérského fotbalu proto, že ho chtěl dělat.

„Každá štace mi něco dala a hlavně práce s mládeží na Motorletu pro mne byla hodně užitečná. Po letech se vrátit k mládeži mě bavilo," řekl kouč, který na Kladně dělal ligový dorost a později jeho rezervu.

„Myslím, že to bylo všechno obohacující. Ono vrátit se do amatérské sféry a vidět, jak to tam mají trenéři složité, nebo zjistit jak dnešní mládež vypadá, není na závadu," dodal.

Třetí ligu dobře zná z dlouholetého působení v Kunicích. Dnes se ale necítí v pozici, kdy by mohl erudované vyhodnotit, zda je její úroveň lepší nebo horší. Problém může být rekordních osmatřicet mistrovských utkání, která musí všechna mužstva odehrát.

Jak prozradil, má Žižkov vinou rozsáhlé marodky jen čtrnáct hráčů a potřeboval by posílit na postu stopera. Tady se nabízí otázka, zda neosloví svého dvorního obránce Jiřího Veselého z divizního Kladna, který v SK hostuje.

„Samozřejmě jsem s ním mluvil a musím říct, že to vzal pragmaticky. Chce Kladnu pomoci k postupu do třetí ligy, takže jeho priorita je zůstat. Myslím, že to je od něj správné," řekl Hašek.

Kladno chtělo v létě po Žižkovu střelce Jiřího Doležela, pražský klub si ale postavil hlavu, poněvadž mu SK neuvolnil stopera Štěpána Hanzlíka. Kanonýr tak šel hostovat do Černolic, kde si hned v prvním utkání zlomil nohu! Mimochodem, v útoku se potkal s ex-kladeňákem Šmuclerem. Bude trvat na Hanzlíkovi také Hašek?

„Samozřejmě ho znám. Znám i jiná jména. Dnes jsme v situaci, kdy se chceme soustředit na to dostat naše hráče do stavu, aby soutěž zvládli. Jelikož skončily profi přestupy, tak můžeme hledat maximálně v amatérských soutěžích. Z toho pohledu o tom komunikujeme. Některé hráče máme vytipované, ale nechtěl bych to specifikovat," řekl Hašek s tím, že pokud bude ze stran Žižkova zájem o konkrétního hráče, první míní oslovit klub.

Ze třetí ligy bude na jaře sestupovat hodně mužstev, jejich počet se vrátí z dvaceti na osmnáct, přičemž se musí počítat také s třemi postupujícími z divize.

„Myslím, že nám to nehrozí. Viktorka je značka. Nastoupila novou éru a chce se vrátit tam, kam patří," prohlásil její nový kormidelník a nezapomněl na rodné Kladno. „Přeji mu úspěch a chci, aby bylo na fotbalové mapě tam, kde má být. Je tam jednoznačně kvalitní práce s mládeží," řekl.