K prvnímu přípravnému zápasu si vloni v ČFL sedmý tým domácí Slovan pozval tuto neděli exligovou Příbram, která však zrušila B tým v ČFL a kádr pro druhou nejvyšší soutěž dává teprve dohromady. To Velvarští jsou s týmem dál, fungoval už v uplynulé sezoně a teď ho vedení Slovanu jen drobně vylepšuje. Přišel třeba právě z Příbrami Bína, z Dukly Březina a ze Slaného ne poprvé zkouší velvarské štěstí Novotný.

Rozdíl třídy se tak na hřišti ani nečekal a po celý zápas nebyl patrný. Na míči byla Příbram o malinko silnější, v koncovce naopak byli přesnější Velvarští.

Před poločasem je dostal do vedení Šlegl, hned po obrátce dorážkou uspěl Duong. V závěru ještě zvýšil hlavičkou Novotný, který měl jednu velkou možnost už předtím.

Nový trenér hostitele Zdeněk Hašek, který po sedmi letech na lavičce vystřídal Pavla Janečka, k utkání poznamenal: “Soupeř byl víc na míči, my víc produktivní. Každé vítězství je důležité, ale zase ho nesmíme přeceňovat, protože jsme viděli, co nás pálí. Budeme na tom pracovat," slíbili Hašek s dovětkem, že je rád, že jeho nové angažmá začalo dobrým výsledkem.

Jeho protějšek Tomáš Zápotočný moc důvodu k radosti neměl: “Beru to jako užitečnou přípravu, ve kterém Velvarští prokázali, že mají ambiciózní tým, který po tom, co dnes předvedl má na to, hrát v ČFL v horních patrech tabulky.”

Velvary nyní čekají dva nejsilnější soupeři z kladenského okresu. Ve středu přivítají divizní Kladno (18) a v sobotu třetiligovou Hostouň. Obě přípravy budou asi hodně zajímavé.

Slovan Velvary – 1. FK Příbram 3:0 (1:0). Branky: 41. Šlegl, 49. Duong, 87. Novotný, rozhodčí Nejedlo, 150 diváků

Velvary: Měsíček – Chábera, Drozda, Kott, Šustr – Luong, Pihrt, Vopat, Bína – Kafka, Stárek. Střídali: Březina, Duong, Havránek, Němec, Pek, Rubeš, Šimkovský, Tsopa, Valenta

Mojmír STRACHOTA