Lhota přišla o Noska, jehož si stáhl Braškov, a tak si vypomohla na Dobré, kde získala útočníka Juru Stolára. Sedmatřicetiletý borec, jenž neměl místo v kádru Čechie jisté, nabídkou do vyšší soutěže nepohrdl a dokonce připravil jednu branku.

V zápase samotném měli domácí i kus štěstí, hlavně do poločasu. Vedli 3:1, když proměnili prakticky vše, co mohli, zatímco soupeř ze tří tutovek skóroval pouze jednou.

Už v 7. minutě připravil Havelka snadné zakončení pro Havlíčka (1:0) a ve 14. Dlouhý nákop brankáře Šimka prodloužil Stolár na Podraného, který zvýšil. Podraný měl velkou motivaci. Na jaře čelil v Loděnicích tvrdým urážkám a vracel křivdu i s úroky.

Kouč hostů byl poté vykázán za kritiku rozhodčího, ale skóre se měnilo až v závěru poločasu. To nejprve v hostující sestavě dominantní duo Herejt – Horel připravilo snížení, ale poté Havelka napřáhl ze 30 metrů a krásně kopnutým trestňákem o břevno zvýšil. „I tak byl v kabině rámus, hra se mi vůbec nelíbila. Nebyli jsme schopni zejména pohlídat dvojku Herejt – Horel, ač jsem na ně několikrát upozorňoval," zlobil se trenér Lhoty Miroslav Chadima.

Domácím paradoxně pomohlo, že se zranil stoper Vlasatý a musel na kraj obrany. Zaskočil ho Havlíček, přesto Lhota ještě jednou inkasovala, tentokrát pálil Herejt.

Hra pak byla nepřesná na obou stranách, nervózní, a vše uklidnil až Havelka, který tentokrát kopal trestňák z vápna a opět parádně – 4:2. V závěru Lukáš Havelka svůj koncert ještě korunoval sólem, které natřikrát proměnil a dovršil hattrick. „Ve druhé části už jsme hráli vzadu lépe, ale vítězství nechci přeceňovat. Loděnice je slabý tým se dvěma výbornými fotbalisty," dodal Miroslav Chadima.