U levého břehu Vltavy však hosté překvapili. Nejvíc sami sebe, protože za sebou mají teprve týden ostré kondiční přípravy (účast na trénincích nejde pod 17 lidí!), zatímco jejich soupeř deset dní před startem soutěže už musí ladit formu.

Očekávané prášení hostouňského kožichu se ale nekonalo. Naopak. Po kvalitním výkonu kompletní hosté zvítězili 2:1. „Když hrála základní sestava, tak jsme soupeře i přehrávali,“ poznamenal sekretář Miroslav Vlček.

V sestavě se objevila jediná nová tvář, kterou však Vlček odmítl identifikovat. Prozradil jen, že se jedná o cizince se zkušenostmi z vyšších soutěží, který hrál ve středu zálohy.

Týmy z Prahy a okolí jsou tradičními soupeři Hostouně, které jejich technická hra svědčí. To platilo i na štěchovickém pažitu, kde vedla utěšenou střelou Jančára z 30 m.

Domácí do půle vyrovnali a po změně stran utkání rozhodl Bouška, jenž s přehledem proměnil desítku nařízenou za faul na Motlíka.
V neděli pojede kombinovaný tým s perspektivními borci na hřiště třetitřídní Rudné.

Další víkend se Hostouň představí na turnaji v Lidicích a pak ji čeká generálka s pražskou Aritmou. Přípravy se nebudou týkat Říčky, jemuž skončilo hostování ze Zichovce.

Štěchovice – Hostouň 1:2 (1:1). Za vítěze: Jančár, Bouška (PK).
Hostouň: Douša – Jančár, Brabec, Šimo, Vlček – Hlůže, Kubát, Motlík, Tůma – Bouška, Eiselt. Střídali: Šinágl, Hlava, Kohout, Sajdl, Kučera.