O jeho příchodu do Kladna se hovořilo už na podzim, ale tehdy z transferu sešlo. „Byly tam v jednání ještě další kluby a ty se nedohodly. Navíc jsem v té době v Liberci ještě hrával a vedení mému odchodu nebylo nakloněno,“ vrací se k podzimu rodilý Pražan, jenž v zimě dostal od Kladna nabídku opět a to už nezaváhal. „Ještě jednu nabídku jsem měl, jenže ta vyšuměla do ztracena. Ta kladenská trvala už déle, navíc znám dlouho trenéry a byl s nimi dohodnutý. Proto jsem kývl,“ dodává.


Hochmeisterova kariéra byla před časem skvěle nastartována. Výborně hrál v Jablonci, a tak si ho vytáhla do kádru pražská Sparta. Jenže už v té době začínaly její potíže a možná i proto se Hochmeister do kádru Letenských neprosadil. Nechytil se ani v Liberci, přesto kladenské angažmá za degradaci nepovažuje. „Vůbec ne, spíš jako další šanci. Těch už jsem měl víc a nevyšly. Teď se chci dostal do herní pohody jako kdysi v Jablonci. Tam se rovněž hrálo o záchranu. Hlavně chci nastupovat stabilně a rád bych někde zůstal víc než půl roku. Teprve do budoucna mohu uvažovat o tom přejít třeba nějakého lepšího klubu,“ plánuje štítový záložník či stoper.


V Kladně si začíná pomalu zvykat, i když začátky úplně nejjednodušší neměl. „první týden jsem se rozkoukával a tápadl, dvakrát přijel jinou cestou a dvakrát dokonce zabloudil. Ale je to menší mesto, už je to dobré,“ usmál se, ale vzápětí zvážněl. „Kladno je skromný a malý klub, spíš takový rodinný. Nás ale čeká těžká práce, budeme hrát o záchranu. To bude teď nejdůležitější. A pak samozřejmě trochu stabilizovat mladý kádr a do budoucna hrát slespoň ve středu tabulky,“ uzavřel Radek Hochmeister.