Parádní trávníček v Lidicích, špízky, pivečko a také pojízdná kavárna volebalisty Štěpána Trojana zařízená ve stylu retro, přivítaly jak hokejisty, tak i diváky a všechny, kteří se chtěli na této skvělé akci podílet. Odpolednem je provázel marketingový ředitel Rytířů Jiří "Julio" Kalla, s organizací mu pomáhal Filip "Fífa" Ardon.

Okolo pažitu se postupně rozmístilo odhadem 250 příznivců Rytířů, fotbalu či Petra Křepelky.

V 17 hodiny oba týmy nastoupily do hry, polovina využila dresů zapůjčených z Braškova, kde se mj. akce běžně koná, letos to z technických důvodů nešlo, a Lidice ochotně vypomohly, a byly za to rády. Už třebas jen proto, že syn starostky Kellerové Marek, patřil mezi spoluhráče Křépy.

Hlavní postavou mezi hokejisty - fotbalisty byl nejspíše Tomáš Plekanec, hrál s velkou chutí. přehledem a poctivě, tak jak je zvyklý i na ledě.  

Fotbálek se hrál v obrovském hicu, a když se na chvilku spustil zavlažovací systém hřiště, málem u něj byla fronta. Sudí Adam Kindl se jen usmíval, moc práce neměl, vše bylo na pohodu. Zápas je mj. součástí tréninkového cyklu Rytířů a rozhodně je žádoucí, aby se nikdo zbytečně nezranil.

Přestávku vyplnila soutěž pro děti, kopaly se penalty. Vítěz dostal podepsanou hokejku od celé kabiny, všichni pak sladké odměny. Pro děti byl také po celou dobu akce postaven Rytířský skákací hrad.

Po druhé pětačtyřicítce se oba týmy rozešly smírně, Křépa nastoupil a rozhodl hlavičkou. Pro koho? Pro všechny. Pak už nastal okamžik, na který se čekalo. Proběhla dražba dresů Tomáše Plekance a Jaromíra Jágra, mezi nimiž to dopadlo na plichtu, oba dresy zájemci vydražili po 21 000 Kč. Kdo byl pozorný, ještě v průběhu utkání mohl potkat Jaromíra Jágra, ten se přišel s Křépou osobně pozdravit, byť jen krátce. 

V závěru podvečera organizátoři vyhlásili výtěžek, přítomní diváci, prodej triček, dražba a příspěvek prodeje kávy od Štěpána Trojana složili částku 139 856 Kč. Po společné fotografii Křépa dojatě poděkoval a prohlásil, že věří, že se bude konat i další ročník "Pažitu", my věříme, že Křépa zabojuje s osudem a jeho stav se bude zlepšovat. Držíme palce Petře, jsme s Tebou.

Prohlédněte si přiloženou fotogalerii, o pěkné atmosféře akce Vám napoví nejvíce.

Autor: Bohumil Kučera