Tehdy u toho ještě nebyl záložník Antonín Holub. Odchovanec kladenského fotbalu posílil Velvary před jarními odvetami a také jeho zásluhou má Slovan na jaře fantastickou fazonu. Pokud by před týdnem nezaváhal doma s Novým Borem, mohl na Kladně usilovat o desáté vítězství v řadě.


"Mrzí nás to hodně, protože jsme byli lepší. Možná jsme v horku odešli fyzicky a soupeř toho využil k vstřelení vítězného gólu," řekl jedenatřicetiletý špílmachr nováčka soutěže s tím, že si nemyslí, že by na tom byli kondičně špatně. Jen museli hrát náročnější styl, včetně napadání soupeře.

Na velkém hřišti v Kladně budou fyzické síly potřebovat dvojnásobně. „Budeme muset zvolit vhodnou taktiku," uvedl s vědomím, že v dresu soupeře Kladno dosud neporazil!
„Je čas to napravit," pousmál se borec, jenž měl v zimě nakročeno do kladenské kabiny. Jeho klub z Litoměřic ale měl a má blíž k Velvarům. Svého kroku nelituje, poněvadž v novém působišti našel dobrou partu, jsou jeho spoluhráči z různých míst.


„Ono to jinak v menších městech nejde. Když jsem byl v Roudnici, tak tam také nebyl nikdo místní, v Lovosicích skoro také ne. Jinak by se na nějaké úrovni nedalo hrát," míní Holub, jehož největší kamarád Jaroslav Tesař hájí branku Kladna.


„Naposledy jsem mu dal gól někdy před dvanácti lety, když chytal za Vltavín a já hrál za béčko Kladna. Bylo to krátce potom, co jsme vyšli z dorostu. Od té doby se mi to už nepovedlo," pousmál se Holub.


Podzimní výhra Kladna 4:0 se ho netýkala. Jeho výkony ale sledoval, ovšem stejně tak Velvar, protože tam má kamarády z Lovosic, takže nešel do neznámého.
Také Kladno minulý týden prohrálo. Z Meteoru si odvezlo divokou porážku 2:5.