„Bohužel v náš neprospěch rozhodla velká kvalita tří hráčů soupeře směrem dopředu. Jejich vytříbená technika a fantastický výběr místa. Holub se na nás zase dobře vyspal," uvedl asistent poražených Karel Příhoda.

Na exkladenského borce byla radost se dívat. Jeho prvnímu pěknému momentu ale předcházela situace, kdy SK mohl jít poprvé na jaře do vedení. Faul na Jandu rozhodčí neposoudil jako penaltový a vzápětí trefil Samek břevno. Z bleskového kontru posadil Holub balon na hlavu Kesnera – 1:0.

Kladno po chvíli zahrávalo Šumským roh, po němž druhý z klokanů Hauer hlavou srovnal. První jmenovaný záhy fauloval Holuba, jenž z penalty vrátil svému týmu náskok.

Na začátku druhé půle byl blízko vyrovnání Janda, gólu se však dočkali Východočeši. Na konci krásné akce byl opět Holub, který napodobil svůj výkon z prvního chrudimského utkání (3+1).

„Vím, že v každém utkání tady dám Kladnu gól. Dnes bych řekl, že výsledek neodpovídal. Hosté byli v prvním poločase lepší. My měli jen jednu šanci a penaltu," mínil Radim Holub

Konečnou podobu výsledku dali po špatném odkopu brankáře Hůly Vácha a Vladyka, jenž se držel hesla - když nevíš, co s míčem, vystřel.

Chrudim – Kladno 5:1 (2:1).
Branky: 20. Kesner, 32., 62. Holub, 79. Vácha, 87. Vladyka - 27. Hauer. ŽK: Samek, Tenkl, Janda, Bartoš. Rozhodčí: Kubr. Diváci: 460.
Kladno: Hůla – Rada, Hauer, Procházka, Tenkl - Bartoš, Šumský, Samek, P. Růžička - Tóth (64. Vodička) – Janda (73. Vavřina).