Miroslav Chadima litoval promarněného úvodu utkání, kdy se v hodně slibných pozicích objevili po brejcích Fujdiar se Skořepou, ale neuspěli, ani netrefili bránu. „Jinak asi kvalitnější výběr Boleslavi v úvodu dvakrát propadl v obraně, ale bohužel jsme toho nevyužili,“ mrzelo kouče, jenž musel s kolegou Martinem Čurdou řešit v závěru poločasu vážnější potíže.

Nejprve se zranil zkušený Bartoš a musel střídat, chvíli na to Kladno poprvé inkasovalo. „Bartoš by neměl být mimo dlouho, zranění není vážné,“ uklidnil Chadima.

Jeho tým po přestávce marně zkoušel nápor, Boleslav hrála dobře. Do jediné šance se prodral Čížek, ale neuspěl. V závěru pak přišel signál a po něm nepovedený centr Charuzy, který zaplachtil za Roučka.

Kladno poprvé vyzkoušelo nadějného útočníka Jakuba Hořejšího, loni v dresu mateřského Slaného nejlepšího kanonýra I. A třídy. Ten ovšem nastupuje po dlouhém zranění. „Před devíti měsíci prodělal plastiku křížového vazu, proto volíme jeho menší zatížení. Ale tenhle kluk má zájem a na to, dostat se do sestavy, určitě má, byť třeba ne od prvního kola. Přece jen musí dohonit fyzičku,“ uvedl Chadima, který fotbaly ve Slaném často navštěvuje a o Hořejšího výkonnosti má výtečný přehled.

Pokud by se Hořejší nedostal na potřebnou úroveň, je SK domluveno s vedením Slaného na jeho návratu.

Ve středu hraje Kladno v Rynholci proti Královu Dvoru.

SK Kladno – FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1). Branky: 37. a 86. Charuza.

Kladno: Rouček – Hofman, Jaráb (60. Hrubý), Rendla, Hajník (60. Výborný) – Rada, Samek – Bartoš (35. Čížek), Skořepa (65. Hořejší), Fujdiar (65. Jelínek) – Švambera.