Minulý čas proto, že slánský kanonýr se v sobotu v přípravě proti Lhotě chystá naskočit do hry. Je tady ale jeden háček. Zatím se neví, zda ho nastávající manželka na fotbal pustí. V pátek totiž vstoupí se slečnou Anetou do stavu manželského, a kdo ví, zda se neocitne pod pantoflem! To jeden nikdy neví.

Teď už vážně. Loni na jaře si v utkání v Hostouni utrhl přední křížový vaz a jeho vynucená pauza se protáhla na patnáct měsíců. Kuriózní je, že to je druhé zranění stejného druhu, takže si urval plastiku. „Je pár hráčů, kteří to dokázali," usmál se borec, na jehož góly bude kouč Martin Nový spoléhat. Před zraněním mu to tam totiž padalo jedna radost.

„Snad to bude dobré a doufám, že střeleckou formu brzo najdu," přál si devětadvacetiletý útočník, jenž od mladších žáků až do dorostu kopal za Kladno, proti kterému si raději netroufl nastoupit.

„Měl jsem za sebou jen krátkou přípravu," podotkl borec, jenž z kladenského dorostu namířil na dva roky do Tuchlovic, půlroku si zahrál za Nové Strašecí a zhruba jednu sezonu ve Vraném.

Krátce po první operaci ho oslovilo Kladno, za které zkusil zimní přípravu. „Necítil jsem se ale na to a za nic nestálo ani jaro ve Slaném. Teď je to o dvě stě procent lepší než po první operaci," přiznal Hořejší, jenž se těší do kabiny mezi kluky a samozřejmě na hřiště.

„Jsem celý natěšený na atmosféru a všechno kolem, včetně legrace. Občas jsem mezi kluky zašel, to však není úplně ono," přiznal.

Za sebou má pár tréninků a cítí se dobře. Pomohla k tomu i posilovna, kde byl během pauzy častým hostem. Na podzim ale úplně bez fotbalu nebyl, občas si opatrně kopl za béčko.

„To abych z toho úplně nevypadl," řekl s tím, že celý život hraje v útoku. Jen na Kladně v žácích ho trenér Martin Škvára šoupl do zálohy. „Stejně jsme útočili všichni," uzavřel se smíchem.

Do nedělní přípravy se Lhotou už by Kuba nastoupit mohl. Začne se v 17:00 ve Slaném.