Jindy výtečné Votice přitom tentokrát nehrály ve Slaném tak dobře jako jindy. Domácí si proti nim vytvořili dostatek šancí, a to včetně Hořejšího, jenže po něm lze chtít těžko zázraky, když šest neděle nehrál. 

Zprvu to vypadlo, mže Slaný dopadne opět hrozivě, protože už V 1. minutě nabídl hostujícím hráčům Kozák velkou šanci. Ale po jeho špatné rozehrávce skončil míč po tečované střele jen těsně mimo. Pak už hráli i domácí. I hosté totiž hrubě chybovali, jenže Volf jejich minely nevyužil.

V 25. min. to opět trochu zaskřípalo ve votické obraně, míč získal Mrština, ale s jeho střelou z úhlu si brankář Soukup poradil. Minutu nato zase hostující Jonszta hlavičkoval nepřesně, když v tu chvíli byl na zadní tyči zcela sám.

Obě mužstva se v šancí střídala poměrně pravidelně až do konce zápasu, ale góly padaly jen do domácí sítě.

Domácí litovali hlavně tutovky Hořejšího ze závěru poločasu, kdy netrefil hlavou Mrštinův centr.

Rozhodující moment přišel v 56. minutě, kdy Slaňáci na polovině hřiště ztratili míč, hosté se po pravé straně dostali před Jochmana a akci nekompromisní střelou pod břevno zakončil Šlejmar. vyrovnat mohl z TK Kozák, jemuž se v pátek dařily rány ze střední vzdálenosti, ale Soukup bravurně vyrazil. Místo toho přišla druhá branka Votic. Tye ukázaly pěknou kombinaci, míč se  dostal ke střídajícímu Němečkovi, který tečovanou nemastnou neslanou střelou dostal míč za Jochmanova záda podruhé.

Domácí se pak sice snažili dál, v poslední desetiminutovce trefili Mrština s Pospíšilem tyčku, neujaly se ani další možnosti. A tak se narodila osmá prohra v řadě. 

"Do sestavy se konečně vrátil Hořejší, jenže ani on, ani nikdo jiný nedokázal dát gól. Příležitostí jsme k tomu měli dostatek a Voticím stačil na výhru průměrný výkon. Naše mužstvo postihla chronická střelecká impotence, neboť pomineme-li první utkání sezony - pětigólovou výhru v Loděnici, pak ve zbývajících jedenácti zápasech jsme dali pouze sedm branek," hořekoval slánský vedoucí týmu Milan Šúr.

Slaný se ale nesmí vzdávat. Teď míří do Týnce, který je na tom prakticky stejně jako Slaný, pak míří na půdu letos průměrných Všenor a doma hostí Černolice, které také nejsou týmem z minulých ročníků. 

SK Slaný – SK Votice 0:2 (0:0). Branky: 56. Šlejmar, 62. Němeček. 

Slaný: Jochman – Klusáček, Čablík, Jirmann (82. Kostovčík), Kuba – Stibor, Pospíšil, Kozák, Volf (77. Nykl) – Hořejší, Mrština.

Fotogalerii z utkání najdete ZDE