Hosté se nechali rozhodit už v 18. minutě, kdy po kontaktu s Bláhou upadl Kudela ml. a sudí Polák nařídil penaltu. To nerozdýchal Kapek, dostal za urážku arbitra červenou, navíc Ducár odmítl pokračovat ve hře a nechal se vystřídat.
Vášně planuly i v obecenstvu, které si vylévalo vztek hlavně na dvojici Kudelů, snad proto, že ze Strašecí jsou a v klubu působili.

Úvod ale hosté ještě přežili, protože Borkovi penaltu Pešek chytil a po chvíli poslal Bubáky do vedení kouzelnou bombou z 28 metrů Kaválek.

Lhotě se ale povedlo přesilovku už do poločasu využít. Právě Kudela hlavou vyrovnal a v poslední minutě připravil gól Kwamemu – 2:1.

Hned po přestávce rozhodčí Polák posoudil penaltové i zákrok na Zlatu a Šalamoun Borka nenapodobil – 3:1. Hosté se zase hněvali a brankář Pešek pokus Šalamouna už ani nechytal.

Dál to bylo hektické, jen trojice strašeckých borců dohrála bez karty, jejich tým se rval. Ale na obrat to nebylo, zvlášť když Kaválek v šanci nastřelil jen gólmana Vošmíka. Navíc v závěru Ibe a ke vzteku hostů ještě jednou Kudela dokonali debakl na 5:1.

„Chování některých hráčů a hlavně diváků bylo hrozné. Bohužel to ukazuje, jakou jsme společností. Mrzí mě to o to víc, že ve Strašecí se synem žijeme a v minulosti jsme tam pro fotbal něco udělali,“ smutně hodnotil kouč Lhoty Zdeněk Kudela starší.

Lhota podle něj nemá ničeho špatného zapotřebí. „Máme dost bodů, nechceme nikam postupovat, na padáka zdaleka nejsme. A přesto se dělo tohle. Je to smutné,“ dodal s tím, že podle Lhoťáků kritické situace posoudil rozhodčí správně. „Vždycky jsou dvě strany a každá vše vidí rozdílně.“

A hosté? „Prohráli jsme 1:5, více k tomu neřeknu,“ reagoval velmi rozhořčeně trenér Strašecí Miroslav Procházka.