Jarní část mistrovských soutěží se blíží a tak fotbalové týmy všech kategorií využívají každé příležitosti k dopilování formy a dokončení zimní přípravy. Mančaft starších přípravek pod hlavičkou Slavoje Kladno doplnili i hráči SK Hřebeč, přijeli pod vedením trenérů Romana Pavelce a Petra Oliče. Dále se za "Kladensko" představili hráči Sokola Hostouň, s trenéry Jaromírem Boháčem a Davidem Šípem.

Utkání se konala na hřiští s umělou trávou s prosypem, tedy povrchem, primárně určeným pro tenis, ale i pro fotbal v "turfách" velmi dobrý. Hřiště bylo pro týmy hrající 5+1 dostateně velké, sehrály se pěkné zápasy, vždy po 15 minutách. A jak dopadly "kladenské" týmy?

Slavoj Kladno - TJ Hostivice                  0 : 1

Slavoj Kladno - Sokol Jinočany              0 : 2

Slavoj Kladno - Sokol Tuchoměřice        2 : 1

Slavoj Kladno - TJ Sokol Velké Příepy    0 : 0

Slavoj Kladno - Sokol Hostouň              0 : 4

Sokol Hostouň - TJ Hostivice                  5 : 0

Sokol Hostouň - Sokol Jinočany              3 : 1

Sokol Hostouň - Sokol Tuchoměřice        5 : 0

Sokol Hostouň - Slavoj Kladno               4 : 0

Sokol Hostouň - TJ Sokol Velké Příepy    5 : 0

Tým Sokola Hostouň přijel v silné sestavě a po víceméně kompaktním výkonu celého týmu a s podporou asi nejlepšího brankáře turnaje získal po pěti výhrách první pozici. Zejména potěšilo 22 vstřelených branek a jen jediná obdržená, nicméně trenéři úspěch nijak nepřeceňují a považují jej za jeden z článků přípravy na "fotbalové jaro". Hráči den po turnaji odjeli téměř týdenní soustředění a již následující sobotu je čeká velmi náročný turnaj v Povrlech na Ústecku, ten přípravu uzavírá.

Tým Slavoje Kladno přijel v sestavě i s mladšími hráči a také doplněný hráči SK Hřebeč, pro všechny fotbalisty malé je turnaj velmi užitečnou zkušeností. "Slavojáci" získali sice až pátou pozici, ale všechny tři prohry byly velmi těsné a vyjma jednoho zápasu padalo opravdu jen málo branek, jedna výhra a bezbranková remíza výsedkovou mozaiku doplnily. Trenéři Pavelec a Olič odjížděli nakonec spokojení.

Koneckonců výsledky u mládežnických celků nejsou až tak důležité jako systematická práce na fotbalovém herním projevu dětí. Ty pravé výsledky se projeví až po letech.

Prohlédněte si fotogalerii z turnaje. Atmosféru Vám přiblíží videomomentky ze zápasů Sokola Hostouň.

| Video: Youtube

Autor: Bohumil Kučera