Velvary zítra cestují na sever na hřiště českolipského týmu s honosným názvem – Arsenal. Kvůli rekonstrukci trávníku se bude hrát ve Cvikově.

Předseda klubu David Vedral přiznal, že má starosti. „Zatím nemáme kvůli administrativní záležitosti hotové tři hráče z Lovosic. Doufám, že se všechno stihne," řekl a přiblížil, že se jedná o Šaldu, Stejskala a Obrtlíka. Napevno už mají brankáře Prokeše z Bohemky a útočníka Müllera z Brozan.

„O soupeři víme, že se těší. Chtějí Převýšov a doufám, že jim to překazíme. Také si chceme zahrát dál," prohlásil Vedral před zápasem na hřišti účastníka přeboru Libereckého kraje.

Sobotní termín si uvolnili. Přípravu s Kralovicemi (Pražský přebor) budou hrát už ve středu (18.00). Pokud postup nevyjde, přivítají Velvary Horní Měcholupy.

Kladno čeká cesta do Sedlčan, na trávník loňského nováčka divize. Už v sobotu dopoledne ale bude hrát na hřišti mladoboleslavské juniorky, kde by měli nastoupit mladší hráči plus dva nejmenovaní borci, kteří přichází na zkoušku.

Důležitější bude pochopitelně neděle. Zápas na Benešovsku bude pikantní pro trenéra Ivana Pihávka, který zná plno lidí ze Sedlčan, včetně hráčů, jež v minulosti vedl.

„Nečeká nás nic jednoduchého. Mají motivaci, protože chtějí derbíčko s nedalekým Táborskem. Soupeř má kvalitu, kterou si uvědomujeme," řekl kouč Kladna, jenž nebude mít nemocného Růžičku.

Trenér Hostouně Martin Čurda tuší, že Kladeňáky čeká nepříjemné prostředí s početnou diváckou kulisou, kterou tam se svým týmem v přeboru zažil.

Jeho tým jede do Sezimova Ústí, které skončilo v polovině tabulky I. A třídy. „Trénuje tam ale bývalý ligový hráč Milan Barteska, který by asi jen tak někam nešel. Nesmíme koukat na to, jakou soutěž soupeř hraje, nýbrž na to, jak se může prezentovat," řekl Čurda s tím, že cíl je jasný – postup a s ním další kvalitní soupeř.

Pomoci tomu by měla velká ryba, defenzivní záložník Tomáš Marek, ještě nedávno hráč ligové Jihlavy. Odchovanec Kladna se s Hostouní domluvil a vše už bylo zpečetěno.