„Pro kluky je to zpestření tréninku a velký zážitek. Přece jen mezi ně dorazila osobnost a vlastně i legenda českého fotbalu,“ řekl Deníku trenér dorostu Sokola Zdeněk Nachtigal. Mimochodem hodně zajímavý kouč, který už rok trénuje zároveň přípravku SK Kladno a dorost Hostouně. „Když máte tolerantní manželku, tak jde všechno,“ usmál se populární Nafťák, jemuž s hostouňskými „klacky“ pomáhá asistent Jan Vycpálek, trenér brankářů Lukáš Průcha a další lidé včetně Lukáše Horníčka a masérky Zuzany Šůsové.

Podle Nachtigala přilákalo jméno Horst Siegl na nábor hodně dětí a hlavně u malinkatých byl nárůst znatelný. „U hostouňské mládeže je hodně cítit, že se do do toho předseda klubu Jiří Hondl opřel. Stejně jako jako další lidé z vedení mládeže jako Pepa Krejsa nebo Zdeněk Mužík. Měli to velmi dobře připraveno,“ chválil Nachtigal.

Stejný názor měl i nový muž na lavičce hostouňského áčka Zdeněk Hašek. On, další kouč Martin Čurda i všichni borci z áčka si našli v pondělí večer čas, aby se dětem na stadionu věnovali. „Tyhle akce jsou v dnešní době nutné. A když dorazí nějaká legenda, je to jedině dobře, děti pak přijdou,“ vyprávěl Hašek v čerstvě vyfasovaném tričku Hostouně.

Zdroj: Youtube


Člen Klubu ligových kanonýrů Horst Siegl (176 branek, čtyřikrát vyhrál krále ligových střelců) se v Hostouni objevil poprvé už v zimě na klubovém plesu a právě tam se s předsedou Sokola Jiřím Hondlem domluvil, že na nábor dorazí. „Pro mě to není nic nového, na nábory se chodím dívat plus mám svůj Sigi team, se který objíždíme menší města a tam nám hrají předzápasy žáci. Což je ku prospěchu věci, protože moji spoluhráči, kteří ve fotbale něco dokázali, mohou mladým na vesnicích nebo v městečkách rozdat trochu radosti,“ říkal Horst Siegl.

Ten by se mohl objevit v Hostouni ještě 24. června v rámci oslav 90. let fotbalu v Hostouni a 110 let od založení Sokola. „Termín je šibeniční, protože je na něj naplánována spousta podobných akcí a nebude jednoduché sehnat hráče. Něco má Sparta, velký turnaj pořádá Jakub Voráček na Moravě, stejně tak Olymp, Top Real, Slavie. Přesto doufám, že někoho zajímavého seženu,“ dodal Horst Siegl.

A co na rozvoj mládeže v Hostouni říká předseda Jiří Hondl? Ve sloupku na klubových stránkách to popsal dokonale. „Hodně do mládeže na naše možnosti investujeme. Od vybavení, přes podmínky, tréninkové plochy, zázemí až po trenéry a tréninkové procesy,“ říká první muž Sokola a přidává i jednu zajímavost. „Část zimní přípravy mládežnických mužstev jsme přesunuli na kvalitní umělku do Rynholce a k tomu jsme rozběhli kyvadlovou dopravu, kdy nabíráme kluky na různých místech Kladenska, odvezeme je na trénink a zase je na stejná místa po jejich skončení vrátíme. Z mého pohledu je to pro ně a také rodiče super servis. Snad se nám to někdy vrátí,“ doufá Jiří Hondl.