Záložník poražených Pavel Bartoš mínil, že se soupeř poučil z podzimního utkání, které prohrál 1:3. "Nebyli tak naivní. Hráli to víc takticky a už tolik nebláznili," řekl a uznal, že je soupeř předčil v pohybu. "Když srovnáme věkový průměr, tak to je pochopitelné. Navíc se mi zdálo, že měli větší touhu uspět," dodal.

Skóre otevřel utěšenou ránou Charvát, který zužitkoval rohový kop odchovance Kladna Marka Vašáka. "Byli jsme lépe připraveni fyzicky. Měli jsme zprávy, že Kladno na tom není z tohoto pohledu nejlépe. Nám také vyhovovalo velké hřiště a myslím, že utkání jsme odehráli s přehledem," řekl Vašák s tím, že co se týče herního projevu, umějí hrát ještě lépe.

Na druhý gól se čekalo až do druhé půle, kdy pěknou kombinaci zakončoval do odkryté brány Hájek, který potom, co Kabele vybojoval v šestnáctce ztracený míč, přidal i druhý gól na 3:0.

Kladenští poprvé mířili Čížkem mezi tři tyče až po druhé obdržené brance. Střelecky se pak prosadili po akci Štoncnera a skákavé střele Šímy. Už za pět minut Kabele elegantně vrátil svému týmu tříbrankový náskok, jenž pouze zredukoval Kroutil.

Kouč vítězů Zdeněk Haška těšilo, že byli herně i kondičně lepší. "Čím větší hřiště, tím lépe pro nás. Ukázalo, že mužstvo trénuje v dostatečném objemu a počtu hráčů. Pak to může hrát. Jsem rád, jak jsem se tady prezentovali," uvedl.

Domácí se víceméně uchylovali k dlouhým míčům na brejkové hráče a vyjma druhé branky si nepomohli ani standardkami, jichž ale moc neměli.

Jejich trenér Jan Pejša také viděl, že soupeř byl pohyblivější a silnější na míči.

"My jsme byli strašně málo nebezpeční. Pro diváky to ale mohlo být atraktivní utkání," uvedl a litoval, že někteří hráči naskočili do utkání po zranění s minimem tréninků na kontě. Z jejich pohledu je pozitivní, že po dlouhé pauze ke konci naskočil do utkání uzdravený Jan Pechr.

Podle Deníku byl nejlepším hráčem utkání Tomáš Marek. Kapitán vítězů byl skutečným lídrem svého týmu.

Kladno - Hostouň 2:4 (0:1).
Branky: 78. Šíma, 87. Kroutil - 9. Charvát, 60., 69. Hájek, 83. Kabele. ŽK: Hanzlík, Čížek - Vašák, Dunderovič. Diváci: 627.
Kladno: Tesař - Borák, Procházka, Suchý (64. Růžička), Kalina - Čížek (72. Štoncner), Bartoš, Tóth (55. Kroutil), Hanzlík, Šíma - Kafka (85. Pechr).   
Hostouň: Kudrna - Vašák, Trapp, Dunderovič (45. Hanuščík), Charvát - Patarocha (84. Kolmistr), Kulhavý (89. Linc), Marek, Kabele - Hájek (86. Věchtík), Gajecký (81. Motlík).