Pražský celek hraje v lepší půlce ČFL a ukázal, že rozdíl oproti podzimnímu mistrovi divize B je ještě docela velký. Na druhou stranu se Hostouň po zimní pauze teprve dostává do tempa a navíc se sžívá s novým trenérem Ivanem Pihávkem.

Tomu se líbilo jen úvodních dvacet minut, kdy hosté hráli v mrazivém počasí velmi dobře a korunovali výkon brankou Kabeleho. Jenže pak sundali nohu z plynu, z Vyšehradu couvli k Hradčanům, pak k Ruzyni a nakonec se rádi schovali doma v Hostouni.

„Najednou jsme dělali chyby jak v taktice, tak individuální a nechali se přehrávat. Byla tam herní naivita, nicméně aspoň jsme si sedli na zadek a v plné nahotě se ukázalo, kde se budeme muset zlepšit,“ mínil Ivan Pihávek, který si hráče poprvé pořádně omrkl v těžké zápasové zkoušce.

Hostouň představila také jednu novou posilu. Zkušený Václav Laušman přichází ze Zbuzan posílit útok. „Nějaké pohyby v kádru ještě přijít mohou. Ale spíš budeme shánět takové hráče, kteří by měli nějaké zkušenosti a mohli rovnou naskočit do zápasů,“ vysvětlil taktiku na přestupním poli Pihávek.

Důvodem je, že Hostouň má hodně mladých hráčů a naopak méně zkušených, což se při občasné absenci veteránů (Kabele, Marek, Trapp) na podzim projevovalo na výkonech celého mužstva.