Rozhodne se v posledním kole a oba týmy mají těžký los. Do Hostouně dorazí s koncem jara výtečně hrající Souš a Motorlet se rozjede do Českého Brodu, který na Kutilce ztrácí body minimálně. „Bude to těžké, ale i na Meteoru jsme dokázali, že máme na tuhle soutěž nadstandardní tým, jen nesmí hráči zmatkovat,“ řekl po zápase jeden z koučů Hostouně Martin Čurda.

Hostouni v Libni měla dokonalý úvod. Za čtvrt hodiny vedla 2:0, když se prosadili elitní střelci Hájek s Gajeckým. (11. a 8. gól v sezoně). Ke konci poločasu ale dobře hrající Meteor přivedl hosty do úzkých a těm nepomohlo ani důrazné varování trenéra Haška. Aktivní černoch Ezeala snížil, naštěstí hned za dvě minuty vrátil Hostouni vedení z penalty za ruku Kabele.

Po přestávce nahrálo hostům ještě vyloučení Hrdiny (ošklivě nakopl ležícího Marka), po němž sice udělali pár chyb, ale pak se srovnali a ve zbytku už tempo diktovali. Trapp přidal čtvrtou branku, minutu před koncem se trefil i střídající Motlík bombou pod břevno a žlutí (zelení tentokrát byli domácí) si odvezli tři bodíky.

Teď mají vše ve svých rukách. „Domácí na nás vlétli, ale měli jsme kombinační protihru a obě první šance proměnili. Myslím, že jsme soupeři nedali skoro žádnou šanci,“ dodal Martin Čurda.

Kladno naopak v Jinonicích nemělo nárok. Sezonu dohrává bez mnoha zraněných borců, a byť si v utkání některé šance vytvořilo (hlavně Borák a Hanzlík), Motorlet byl jasně lepší a vyhrál zaslouženě 3:0 (góly Janda, Podzemský a Rajnoch). „Jediným velkým pozitivem je, že Honza Pechr odehrál poprvé od vážného zranění celé utkání,“ ulevil si sportovní ředitel klubu Eduard Novák.