Je určen pro mladší přípravky ročníku narození 2005 a mladší a dívky ročníku 2004 a mladší.

Zúčastní se ho pořádající Sokol Hostouň, Sokol Červený Újezd, Baník Švermov, SK Kročehlavy, SK Lhota, Bohemians 1905 (roč. 2005), Bohemians 1905 (roč. 2006), TJ Praga Praha, Sokol Lipence, FC Dobrovíz (dívky) a ABC Braník (2006).

„Je to již druhý ročník projektu, jehož záměrem je založit tradice. Na té ho budeme postupně rozvíjet a zvyšovat jeho úroveň a kvalitu až třeba do podoby mezinárodního turnaje," slibuje předseda Sokola Hostouň Jiří Hondl.

Jeho klub by rád získal konfrontaci různých fotbalových směrů již na této mládežnické úrovni. „A předně chceme vrátit malé kluky a holky zase zpátky na hřiště a ukázat jim, jak také jinak může fotbal vypadat a to i na té naší vesnické úrovni."

Minulý ročník byl startovní a v očích účastníků, rodičů a především mladých fotbalistů byl velmi úspěšný. „Rád bych popřál všem hráčům a trenérům stejně skvělé zážitky z fotbalu, jaké prožili loni a našemu týmu obhajobu vítězství. Jenom doufáme, že naše snahy podpoří i počasí a rád bych poděkoval za práci, kterou odvedli v rámci přípravy Zdeněk Požár a Aleš Kozubek," dodal Jiří Hondl.

Hostouň Children Cup