„My vyhráváme hlavně venku, a když se vracíme, tak uděláme na kruhovém objezdu u Hostouně tři kolečka. Když jsme se vraceli minule, tak jsme se vsadili, že když konečně vyhrajeme doma, tak na objezd doběhneme," vysvětlil obránce František Motlík, proč se tým po utkání přezul do tenisek a vydal na výklus.

Právě Motlík byl tradičně hvězdou zápasu. Vranému vstřelil svůj sedmý a osmý gól sezony a jako stoper atakuje v tabulce střelců elitní kanonýry přeboru.
V derby uklidnil svoje barvy přesnou hlavičkou už po pěti minutách, ve 23. minutě se pak trefil i nohou. Ve vápně se zdál neuhlídatelný.

„Mě to mrzí, protože se celý týden na takové věci připravujeme a dostaneme z toho v páté minutě gól. Pak je samozřejmě na hřišti vidět, že je Hostouň v pohodě, zatímco nás to poslalo dolů. To jsou elementární věci, které zápas ovlivňují," žehral hostující trenér Jiří Pazdera.

Ale jeho tým ještě zápas nezabalil. Po půlhodině hry, když ještě přežil další šance Motlíka a Šilhana, se začal ukazovat i na druhé straně hřiště a Prágl pěknou ranou snížil na 2:1. Vraný pak ožilo, dobře začalo i druhý poločas, ale v největší šanci Chaloupka řítící se na brankáře Charváta pálil vysoko nad.

Místo toho přišla parádní akce na druhé straně, kdy Hostouň využila špatného odkopu zkušeného Klimpla, Novák dostal míč do uličky a ještě poslal nadýchaný centr na Letka. Ten pak hlavou vstřelil pro něj toužebně očekávaný gól.

Vraný sice ještě pohrozilo ze dvou standardek, ale zápas se za stavu 3:1 už spíš jen dohrával.

Mnohem více o tomto i dalších fotbalových utkáních čtěte v úterním vydání Kladenského deníku (20.10.)

- Jak Velvary rozhodly duel s Mnichovým Hradištěm už za první čtvrt hodinu. 

- Proč se najednou fotbalisté Lhoty topí v krizi? 

- Jak Braškov a Doksy sahaly v zápasech s lídry svých soutěží po senzaci, a jak o ni zbytečně přišly…

- Proč Hřebeč neslavila tři body s Městečkem jak chtěla a proč policie vyšetřuje na jejím hřišti loupež v šatně A týmu?