Rýsuje se před nimi zajímavá možnost postoupit v národním poháru dál, protože v 1. kole přivítají svého třetiligového soka Karlovy Vary, s nimiž si to doma rozdají i v závěru podzimu.

"Dokud jsme hráli, to co jsme si řekli, byl to pro nás jednoduchý zápas. Z lavičky jsem vstal až na posledních deset minut," po utkání v Plzni uvedl kouč vítězů Ivan Pihávek s tím, že to bylo po obdržené brance na 2:1. "V té době jsme měli vést minimálně 6:0. To jsem trošku zvýšil hlas," řekl a doplnil, že sestava jeho týmu stále není optimální, stejně jako sehranost a organizace hry, kde mají rezervy.

Také kapitán Tomáš Marek mínil, že měli vyhrát vyšším rozdílem. "Ke konci zápasu jsme si to ale zbytečně zkomplikovali," podotkl.

Hostouň vedla zásluhou Vojtěška, který z přímého kopu posadil balon k přední tyči. V druhé půli byl střídaný Maříkem, jenž se posléze postaral tečovanou střelou o druhou branku vítězů. Pro úřadujícího mistra světa v malém fotbalu to byl druhý gól v dvou utkáních. Domácí šťastně snížili šest minut před koncem hlavičkou Gavrylovského.   

Petřínský klub postoupil do divize za posledních pět let dokonce třikrát. Do zápasu s Hostouní nasadil mladý celek, jenž se prezentoval jednoduchým fotbalem.

Na západě Čech se hrálo v nezvyklém prostředí. Kolem trávníku totiž je velodromový klopený ovál, s kterým se většina hráčů potkala poprvé.  Zkušenost má snad jen trenér Pihávek. "Já ho už jednou zažil, bylo to na hřišti bývalé RH Pardubice," prozradil.

Utkání sledovali v hledišti zástupci Chebu, který bude příští týden venku soupeřem Petřína.

Hostouň: Czehowsky - Borák, Trapp, Dosoudil, Vašák - Zahranyčnyj (60. Kabele), Marek, Vojtěšek (52. Mařík), Kolmistr - Gajecký, Hájek (74. Laušman).