„Bylo to o proměnění šancí. My jednu dali, oni žádnou,“ usmíval se šťastný střelec, který přiznal, že Všenory byly v určitých fázích zápasu lepší. „Bylo by smutné, kdyby nebyly, mají tam šest ligoušů. Ale my bojovali a jezdili po zadku. A měli i štěstí,“ řekl Tichý.

Věčně usměvavý záložník byl nejprve smutný poté, co Falout se Slaninou do poločasu zaváhali při jedné možnosti, pak ale mohl udeřit všenorský zabiják Helmi Dali. Kukelkovi dával míč do protipohybu, ale obrovitý gólman vytáhl nohu a vyrazil. „Kdyby nás tady Jirka nepodržel, asi by to bylo špatné,“ uznal Tichý.

Sám udeřil po obrátce. Falout po rohu trefil tyč, hosté zkoprněli a jen koukali, jak Vacula hlavou nabil Tichému do tutovky. „Dal jsem to prakticky do prázdné. Navíc jsem stál úplně jinde než jsem měl,“ chechtal se někdejší kladenský talent.

Když potom Helmi Dali pokazil brejk tři na jednoho a míč poslal vedle, skóre se nezměnilo. „To bylo jedinkrát, kdy jsme propadli. On to mohl pustit, ale jako správný kanonýr zakrkal a my měli kliku. Pak už jsme se zatáhli a ukopali to. Pocit je skvělý, protože oni mají opravdu mančaft jako blázen, i když jim scházel Zelenka. Lidi, co v Hostouni chodí na fotbal, si tuhle výhru už zasloužili,“ dodal Tomáš Tichý.

Hostouň – Všenory 1:0 (0:0). Branka: 65. Tichý.