Do té doby bude hrát Hostouň u sousedů v Jenči, ale rozlučka s diváky se týmu Martina Čurdy a jeho asistenta Josefa Vacovského povedla výborně. Sveřepý celek Klecan, jehož obranná taktika s brejky nedávno slavila úspěch ve Vraném, tentokrát neměl moc šancí na úspěch.

Domácí šli do vedení ve 27. minutě, kdy se do vápna vyhrnul divočák Tichý, byl faulován a Motlík penaltu proměnil.

Po obrátce si domácí museli chvíli počkat na definitivní rozhodnutí, ale po hodině hry postupně Klecany uvadaly a dostali góly od Letka (skóroval dvakrát) a Nováka.

„Soupeř hrát takový skotský fotbal. Důrazný, tvrdý, ale hlavně zezadu s tím, že se po některém nakopnutém míči dostane do šance. Nebo po dlouhém autu, ty měli nebezpečné. Naštěstí jsme to uhlídali," hodnotil duel trenér Hostouně Martin Čurda.

Očekávaná rekonstrukce začne ve středu

Dlouho očekávaná rekonstrukce fotbalového areálu Sokola Hostouň by měla podle všeho vypuknout ve středu 15. října. Kompletně se vymění jak hrací plocha stadionu Vojtěcha Zeithamela, tak i zázemí pro hráče a funkcionáře.

Domácí zápasy bude Sokol nyní hrát na hřištích sousedních týmů. Áčko v krajském přeboru v Jenči, béčko (okresní přebor) v Dobrovízi a žáci v Jenči.

Zápas B mužstva s Kročehlavy, který měla Hostouň B sehrát v sobotu doma, se odehraje na hřišti Kročehlav v sobotu 18. října od 15.30 hodin.

Rekonstrukce v Hostouni by měla skončit už do 30. listopadu tohoto roku.