„Bohužel se zase ozvala naše Achillova pata, bránění rohových kopů. Zlobilo nás to celý podzim a teď se to vrátilo v plné síle, dostali jsme tak tři góly,“ žehral na bránění svých svěřenců trenér Hostouně Dominik Rodinger.

Rodingerův tým přitom nemusel první poločas prohrát a už vůbec ne 0:3. Šmerda šel dvakrát na bránu, ale vyhořel na gólmanovi. Místo toho se trefili hosté a těsně před pauzou přidali dva slepené góly.

Druhá půle už byla vyrovnanější. První se trefil zase Chlumec, ale pak zkušenější Vlasák ukázal Šmerdovi jak proměňoval nájezdy, a rychle poté si šel důrazně za gólem také Australan Houdek. Skóroval však také protivník, po podzimu třetí tým ČFL B, a odvezl si vysoké vítězství.

„Hráli silový, dospělý fotbal, na což naše mladé mužstvo těžko hledá recept, když není stoprocentně ponořené v zápase. Jsme moc hodní, zatímco Chlumec byl důrazný, neváhal nám ukopnout míč při přerušené hře, prostě hrál dospěle,“ zopakoval Dominik Rodinger.

Hostující kouč Miloš Sazima v klubovém hodnocení pochválil oba týmy. Ten jeho prý podal nejlepší výkon v přípravě, Hostouň podle něj také kopala slušně.

Teď ji čeká náročná sobota. Hraje přípravu v Kolíně (10:00), který je v ČFL ještě výš než Chlumec (druhý). A pak už hurá na Zelenobílý Korunovační ples.

Hostouň – Chlumec nad Cidlinou 2:5 (0:3). Branky:64. Vlasák, 67. Houdek - 13. Zeman, 42. Čáp, 45. Finěk, 55. Gluski, 85. T. Labík.

Hostouň: Vitásek (46. Pančev) –Novák F., Bízek, Charvát K. (46. Sadyk), Zahranychnyy - Novák D. (60. Kubáň), Krunert (68. Hucek), Januška (60. Drul) - Miker (60. Houdek), Šmerda (46. Vlasák), Fotr A. (68. Gritsu).