Kladensko – Nejhůř jsou na tom Tuchlovice, které budou čekat na zázrak. Samy budou muset stoprocentně bodovat, ale hlavně budou nutně potřebovat, aby nespadl nikdo z divize a aby Vraný nevyhrálo ve Lhotě na penalty. Takový výsledek by ovšem zajistil záchranu oběma týmům (pokud opravdu nikdo nespadne z divize). Dá se totiž tipnout, že Jíloviště, kde čape velvarský Majtaník, zaboduje právě proti Velvarům (o nic jim už nejde).

PROBLÉM DOBŘÍŠ
Ještě že Velvary hrají s Dobříší jen dvakrát za sezonu, jinak by třetí nebyly. Celku z Příbramska opět podlehly, tentokrát doma 1:4. „Byli kompletní, hráli dobře a využívali brejky. My šance neproměňovali," řekl velvarský předseda David Vedral s tím, že byli oslabení. Domácí ale vedli díky Vošmerovi 1:0. Pak přišly momenty, které zápas zlomily. Budějský trefil tyčku, Tenkl ve skluzu nedosáhl na balon a vzápětí selhal Dvořák. Po následném kontru zaváhal brankář Prokeš – 1:1. Do pauzy pak hosté přidali další dva góly.

„Nebylo to o brankáři. Je to o celém mužstvu, která se teď potýká s nedostatkem hráčů. Hlavně nám schází Dobiáš a stoper Ludvík. Pak se to musí přeskupit, a to není dobré," podotkl Vedral. Třeba kapitán Mucha hrál na netradičním postu stopera!

STYLOVÁ OSLAVA

Hostouň po sobotním zaváhání Velvar věděla, že jí doma s Berounem stačí k definitivě postupu bod s Berounem. Zápas se jí hodně povedl, dařily se kombinace, brzy padly po hezkých kombinacích (2x Novák) a rohu (Motlík). Soupeř také jednou do sítě svého bývalého spoluhráče Pettíka skóroval, ale jinak neměl nárok. Nakonec 5:1 a to by se ještě asi radši neviděl T. Rouček- tři tutovky a na kontě velká nula. A předseda klubu Hondl se slušně řečeno chytal za srdce.

„Věděli jsme, že je to ještě se Suchdolí všelijak, takže jsme to chtěli pojistit. A povedlo se, pro Hostouň je to neskutečný úspěch," povídal šťastný kapitán týmu Michal Zachariáš, který byl na tým hrdý. „Odmakali celou sezonu na sto dvacet procent, není mezi námi slabý článek. Když jsem sem před pár lety přišel, nikdy bych nevěřil, že se ještě můžeme dostat tak vysoko," dodal Zachariáš.

BODY BOLELY
Lhota si v minule zkomplikovala boj o udržení, a tak v Sázavě musela vyhrát. Již od prvních minut se na hřišti doslova jiskřilo. ,,Ze strany domácích byl zápas vyhecovaný. Je to nepochopitelné, když už mají jistý sestup," potvrdil lhotecký snajpr Matyáš Kudela, že se v rukavičkách opravdu nehrálo.

Hosté si i tak během první části vytvořili nejméně tři velké šance, přetavit v gól dokázali jen jednu. Ve 26. minutě prošel do vápna Maroušek, který prostrčil míč právě na Kudelu, jehož dělovku brankář nezastavil. Následně vyfasoval červenou domácí Kozák (plivl rozhodčímu do obličeje!), čímž snížil šance svého týmu na body.

Jenže po obrátce oslabení domácí zvýšili aktivitu a přišlo i vyrovnání. Postaral se o to nechytatelnou střelou Švec (54.). Ani to ale nebylo vše. Tři velmi důležité body zařídil Lhotě v závěru krásnou střelou zpoza vápna Maroušek, který vymetl pavučinky v rohu sázavské svatyně. ,,Většinu zápasu jsme byli fotbalovějším mužstvem, soupeř byl velmi podrážděný," okomentoval zápas Kudela.

TYČE CINKALY
Tuchlovičtí jeli do Vykáně s jasným cílem – vyhrát a udržet si naději na záchranu. První poločas si vytvořili mnoho gólových šancí, trefili hned čtyři tyče, avšak pouze jedna střela rozvlnila síť. Tu měl na svědomí Hadrika (14.), který to na Vykáň umí – na podzim ji pokořil dvěma brankami. ,,Vytvořili jsme si šest až osm gólovek, bohužel jsme jen jednu proměnili," litoval trenér Daniel Drahokoupil.

Začátek druhé části patřil naopak domácím, kteří postrádali bratry Jarolímy. První branku mohli jejich fanoušci slavit ve 49. minutě, když se prosadil Šedivý, obrat dokonali domácí o pět minut později. To se prosadil Dalekorej a s hosty to vypadalo bledě.

Jenže Tuchlovice dokázaly zareagovat – během sedmi minut vstřelily tři branky a vybojovaly vytoužené tři body. Vše načal svoji druhou trefou Hadrika, kterého následovali Hafenrichter a Brnovják. ,,Vítězství jsme obětovali vše," uzavřel Drahokoupil.

POMÁHALI I SVATÍ
Obrovské nervy se šťastným koncem prožilo Vraný. Dvěma góly Zdeňka Rady porazilo doma taktéž ohrožené Jíloviště 2:1, když Rada dal druhý gól v 91. minutě hlavou po centru Zelenky. Následně se vydal dopředu velvarský brankář Majtaník, který v Jílovišti hostuje, a bombou poslal míč do břevna.

Vraný bylo lepší do poločasu, Rada dal gól, ale pak Seiler nepochopitelně čapl malou domů Jarába a Kočí ze sedmi metrů vyrovnal. Ve druhé půli kralovali hosté s veteránem Sieglem v sestavě, ale zahodili nemožné a v závěru litovali. „Seiler jim chytil snad sedm jasných tutovek, najednou nám nešlo vůbec nic. Stáli při nás všichni svatí a asi někdo nahoře chce, abychom v přeboru zůstali," ulevil si útočník Libor Urban.