Zápas byl důležitý, ale bylo vidět, že ještě důležitější budou oba týmy hrát o víkendu. Hostouň o první místo ve Velvarech, Tuchlovice defakto o záchranu doma s Vraným. Tam se bude ostří nožů třpytit mnohem víc než v uplakaném středečním podvečeru.

Ten rozhodla parádní zbraň Hostouně – standardní situace. S těmi mají Tuchlovice problémy už dlouho a ani tentokrát soustředěný tlak na svou bránu neuhrály. Domácím vůbec nevadily absence Buranta či Roučka, hostům zase scházeli Hejduk či Hajník, obrana bez nich byla víc zranitelná. 

Už ve 13. minutě po rohu Trnky neuhlídali hosté Hanuščíka, další roh Čurdy pak zakončil obr Motlík (27.). Ještě lépe bylo Hostouni před půlí, kdy uniknuvší Letko parádně přihrál Stočesovi – ten pohodlně zvýšil.

O malou zápletku se těsně po obrátce postaral také po rohu Hadrika a Tuchlovice za stavu 3:1 chvíli žily. Převzaly aktivitu, ale do šancí se ne a ne dostat.

Místo toho vytáhli v 70. minutě Čurda se Zachariášem svou zbraň ještě z působení v Kladně a standardku na přední tyč Zachariáš parádně uklidil do sítě.

Hostouň – Tuchlovice 4:1 (3:0). 
Branky: 13. Hanuščík, 27. Motlík, 42. Stočes, 70. Zachariáš – 46. Hadrika.