„Bude to těžká prověrka, protože Královák není týmem z předešlých let, kdy většinou do prvních přípravných zápasů nastupoval nekompletní i se svými dorostenci, a čekal kým mužstvo posílí. S novým přestupním řádem už má tým pohromadě ," řekl nový asistent Hostouně Miroslav Supáček, kterého moc potěšil přístup hráčů k přípravě, již začali v pondělí v Lidicích.

„Bylo tam nasazení a chuť, doufám, že to prodáme v sezoně. Mám z toho dobrý pocit. Jsme ale teprve na začátku," řekl a ocenil, že hráči měli profesionální přístup i po tréninku, kdy se věnovali protahovacím a uvolňovacím cvikům.

Na lidickém hřišti potil zelené triko také Tomáš Marek. Ještě na jaře ligový fotbalista zřejmě na hostouňskou nabídku kývne. „S ním má mužstvo vyšší kredit. Na tréninku se mu chtějí spoluhráči vyrovnat," řekl Supáček. Samotný hráč chce mít jasno o své nejbližší budoucnosti ve středu nebo ve čtvrtek tak, aby stihl nedělní pohárové utkání. Otázka zní: v jakém dresu to bude? Tip Deníku: Hostouň.

Co se týče kádru, trenér Martin Čurda zkouší dva mladé Slováky s reprezentačními zkušenostmi z mládežnických výběrů. Otazník ale visí nad Danielem Novákem, jenž je na testech v Itálii. Podzim bude muset oželet Miroslav Elman, kterého čeká na konci srpna operace kolena.

V neděli zajíždí Hostouň k předkolu Mol Cupu do Sezimova Ústí, další sobotu ji čeká Souš nebo 1. kolo zmíněného národního poháru proti Písku. Ve středu 3. srpna bude hrát v Dobrovízi se Zličínem (18.30) a generálku absolvuje v sobotu 6. srpna dma s US Praha (10).