Vysoká – Sokol Hostouň 1:2 (0:1)

Hosté vstoupili do utkání výborně a už ve 12. minutě korunoval jejich snahu vedoucí brankou Kubát, jenž mířil přesně z hranice šestnáctky po souhře Boušky s Tůmou. Bojovný tým domácích se zmátořil po půlhodině hry a stálo to za to. Kukelka neudržel tvrdou ránu z TK a následně Vlček zachraňoval na brankové čáře.

Také do druhého poločasu vstoupili domácí hodně bojovně a na malém a nerovném hřišti se snažili dlouhými nákopy dostat se do tlaku. Přesto mohla Hostouň svůj náskok pojistit, jenže Bouška v 50. minutě ztroskotal v sólu na brankáři. I tak se hosté uklidňující trefy dočkali, byť až v 78. minutě, kdy se nekompromisně trefil střídající Slanina. Jeho rána byla nakonec vítězná, protože v 85. minutě po jediné chybě obrany Sokola nejlepší hráč Vysoké Skobka korigoval. A vzápětí se strhlo na hřišti peklo. Domácí vrhli všechny síly do útoku, obrana Hostouně však už všem atakům odolala a v šesté minutě nastavení mohla s úlevou zdvihnou ruce k nebi.

"Byl to hodně těžký zápas, odtud se body nebudou vozit snadno. Soupeř sází na anglický fotbal, jaký jsme znali před deseti lety. Nám přitom vyhovuje spíš soupeř technický,“ řekl spokojený manažer Hostouně Miroslav Vlček.

Branky: 85. Skobka – 12. Kubát, 78. Slanina. Rozhodčí: Svoboda.

Hostouň: Kukelka – Vlček, Černý, Motlík, Jančár – Tůma, Kubát, Eniak, Hlůže (53. Slanina) – Bouška, Šinágl (80. Seidl).