Do něj už nastoupili Říčka i Snovický, co však udělalo Slánským před nedělním zápasem na hřišti nováčka z Hostouně škrt přes rozpočet je zranění stopera Stárka, jenž si vyhodil rameno. „Počítám, že má po sezoně,“ prohlásil Hořejší.

Duel v Hostouni bude prvním derby Kladenska v nové sezoně a také bude hodně sledované. Oba celky totiž do sezony vstoupily výtečně. Slánští budou spoléhat na střelecké schopnosti Lukáše Hadriky, jenž na jaře kopal divizi za Kladno B. Od zimy však laboroval se svalovým zraněním.

„Teď se cítím lépe než na Kladně, mám klid a hlavně hraju,“ přiznává vytáhlý 19letý útočník, jenž v divizi za necelou sezonu nastřílel osm branek. „Nejsem ale jenom zakončovatel. Díky na moji výšku dobré technice umím jít i do kombinace.“ Do tuchoměřické sítě dal jeden gól z osmi. „Měl jsem však další dvě nebo tři šance, soupeř ale byl opravdu slabý a naši defenzivu neprověřil.“

Cílem Slaného je postup a s tím také jede do Hostouně. „Trenér říká, že má hodně natrénováno, my ale toužíme potvrdit, že máme dobrou ofenzivu. Chceme utkání brzy rozhodnout, aby nebyly zbytečné nervy,“ dodává Hadrika.

Výtečný výkon podala ve Vysokém obrana Hostouně, která bude čelit týmu, jenž dal osm gólů. Kapitán Miroslav Vlček se pranic neobává podobného přídělu. „Tuchoměřice jsou jinde než byly,“ míní hostouňský krajní bek, který považuje Slaný za jednoho z favoritů soutěže. „Má několik hráčů, kteří hráli vyšší soutěže, určitě má na to hrát výš,“ tvrdí Vlček s tím, že jeho tým hrál ve Vysokém dobře jen první půlhodinu. „Pak se pod tlakem projevila naše nezkušenost, jistě se v tom budeme zlepšovat.“

Ve Vysokém bylo malé a nepříliš rovné hřiště, opak hostouňského. V týdnu na něm borci při tréninku probírali chyby z víkendu. Vlček očekává, že jeho barvy o gól vyhrají. „Moje tipy ale většinou nevychází,“ prohlašuje se smíchem.

V Hostouni je o víkendu posvícení a kapitán domácích věří v pěknou návštěvu. Doufá, že sváteční náladu jim nepokazí jejich bývalý spoluhráč, dnes Slaňák Říčka. „Snad nám nedá gól, když se mu u nás líbilo,“ uzavírá. Derby se hraje v neděli a výkop má v 17 hodin.