Od první minuty vsadili domácí na obětavost a první ohrozili Kukelkovu branku již ve 2. minutě. Poté začali hrát hosté, získali převahu, ale zároveň zahájili festival neproměněných šancí. Postupně se u nich vystřídali Motlík, Brabec a Bouška a ve 45. minutě po sólu z poloviny hřiště opět Motlík, jehož vychytal domácí gólman.

Ve druhém poločase začal skrápět trávník silný déšť a v 57. minutě přišel po domácím útoku zcela zbytečný faul Jančára v pokutovém území. Pískala se penalta, kterou Kukelka Melíškovi sice vyrazil, ale na jeho dorážku už byl krátký.

Po obdržené brance se hosté vrhli do útoku, získali velkou převahu, ovšem domácí svatyně pro ně byla zakletá. Postupně se v šancích objevila polovina hostouňského mužstva, nicméně obrannou hráz Veltrus nemohl nikdo zdolat. V 80. minutě se to po trestném kopu povedlo Motlíkovi, ale střele se do cesty postavila tyč. Za dvě minuty však přišel náhodný brejk domácích a bylo rozhodnuto. Střelcem branky byl Soudský.

Když v závěrečné minutě nepochodil po pěkné akci ani Bouška, bylo dobojováno.

„Gól bychom nedali ani do rána, neděle tak pro mě i klub byla vůbec hrozná,“ zklamaně říkal manažer Hostouně, jenž se rozpálil do běla už dopoledne v utkání dorostu Hostouně s Berounem usilujícím o postup. Domácím prohráli za řízení sudího Brejníka 0:2, hlavně se pak zlobili na pokutový kop odpískaný prý dva metry za šestnáctkou.

Veltrusy – Hostouň 2:0 (0:0). Branky: 57. Melíšek, 82. Soudský. Rozhodčí: Vilhelm.

Hostouň: Kukelka – Jančár, Elman, Černý, Seidl – Hlava (80. P. Kohout), Kubát, Motlík, Brabec – Bouška. Eiselt (75. Slanina).